Економіка

Банки можуть суттєво знизити ліміти переказів на картки

Банки можуть суттєво знизити ліміти переказів на картки

Фото: facebook Асоціація міст України

 

В Україні найбільші банки планують суттєво знизити ліміти на грошові перекази для клієнтів, які не мають підтверджених джерел доходів, з метою посилення фінансового моніторингу.

Про це повідомила Економічна правда з посиланням на меморандум.

Сьогодні, 10 грудня, має бути підписаний відповідний меморандум. Він передбачає встановлення нових лімітів на місячні перекази коштів для “ризикових” клієнтів, які зменшаться з 150 тис. грн до 50 тис. грн.

Зміни торкнуться не лише переказів між банківськими картками, але й операцій за реквізитами IBAN, як в Україні, так і за її межами. Нові обмеження застосовуватимуться до всіх рахунків клієнта, відкритих у банках, які приєднаються до меморандуму, незалежно від валюти рахунку.

Для клієнтів, які не мають підтверджених джерел доходів, передбачені поетапні зниження лімітів. З 1 лютого 2025 року вони становитимуть 150 тис. грн на місяць, а з 1 червня 2025 року — 100 тис. грн. Ліміти можуть варіюватися залежно від ступеня ризику клієнта.

Основною метою цих заходів є посилення боротьби з тіньовою економікою, протидія ухиленню від сплати податків та використанню банківських рахунків для незаконних операцій. Особливу увагу приділено боротьбі з дропами — особами, які за винагороду дозволяють використовувати свої рахунки для проведення фінансових махінацій.

Запровадження цих змін, за словами ініціаторів меморандуму, є частиною підготовки до євроінтеграції України та відповідає міжнародним стандартам фінансового моніторингу.

Раніше з’явилась інформація, що у Національному банку України запропонували запровадити ліміти на грошові перекази між банківськими картками, які не повинні перевищувати розміри доходів, зазначені в анкетах.

До слова, голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив, що НБУ планує запровадити обмеження на кількість та суму переказів з картки на картку, тобто p2p-переказів.

У лютому повідомлялось, що Національний банк України розробляє проєкт рішення про обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу готівки через термінали самообслуговування.

Як повідомляв “Прямий”, згідно з висновками заступника голови Національного банку України (НБУ) Сергія Ніколайчука, останнім часом спостерігається зростання попиту на валюту та підвищення курсу долара до гривні, що є результатом сезонних факторів, таких як збільшення бюджетних видатків та зростання попиту населення.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.