Стрічка новин

Болгарія з наступного року відмовиться від російського газу

Болгарія з наступного року відмовиться від російського газу

Фото: Pixabay

Болгарія не буде продовжувати контракт на постачання природного газу з російським “Газпромом” на тлі війни в Україні.

Про це заявив у суботу болгарський віцепрем’єр Асен Васильєв, передає “Укрінформ”.

“У цій ситуації не може бути ніяких переговорів з “Газпромом”, — сказав Васильєв.

Зазначається, що країна розгляне альтернативні поставки та майбутній спільний контракт з Європейським Союзом, щоб уникнути дефіциту.

За словами Васильєва, Софія вже провела переговори і з Грецією, і з Туреччиною щодо використання існуючої інфраструктури для поставок ЗПГ та збільшення поставок з Азербайджану, з яким країна має контракт.

Болгарія отримує майже весь газ в рамках 10-річного контракту з “Газпромом”, термін дії якого спливає наприкінці цього року.

Болгарський уряд сподівається, що до кінця літа запрацює спільний механізм ЄС щодо поставок.

Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину, як вимушений крок в умовах війни.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.