Через втрати в Україні Росія перекидає війська з окупованих територій Грузії: зведення Генштабу
Фото: REUTERS
Після провального наступу в Україні, Російська Федерація, яка місяць тому розпочала повномасштабне вторгнення, вимушено для комплектації підрозділів окупаційних військ перекидати сили із баз на окупованих територіях Грузії.
Про це йдеться у зведенні Генерального штабу Збройних сил України щодо російського вторгнення станом на 06:00 30 березня.
“З метою комплектування збройних сил російської федерації, з окупованих територій Грузії, на територію України було перекинуто підрозділи 4-ї (Цхінвальський район, Південа Осетія) та 7-ї (Абхазія) військових баз, що входять до складу Південного військового округу”, – резюмували у відомстві.
Зазначається, що від4-ї військової бази було сформовано та відряджено до України три БТГр загальною чисельністю до 1200 осіб російських та осетинських військовослужбовців. З підрозділів 7-ї військової бази було сформовано дві БТГр, а це близько 800 осіб.
У ЗСУ також зауважили, що на тимчасово зайнятих ворогом територіях Запорізької та Херсонської областей ворог продовжує вчиняти протиправні дії стосовно місцевого населення. Так, в населеному пункті Велика Білозірка, підрозділи російських окупантів розосередились по всьому населеному пункту та розташували техніку між житлових будинків.
Натомість у Мелітополі загарбники на підступах до міста обладнали блокпости та посилили перепускний режим. Крім того, окупанти продовжують грабувати домівки та квартири місцевих жителів, затримувати проукраїнських активістів та працівників державних органів України.
“На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна влада планує провести чергову хвилю мобілізації з 1 квітня поточного року. Не виключено, що будуть такі намагання і на нещодавно захоплених територіях області”, – додали у Генеральному штабі.
Також за наявною інформацією, збройні сили російської федерації й далі мають проблеми з комплектуванням підрозділів особовим складом. Так, військовослужбовці строкової служби 26-го танкового полку зі складу 47-ї танкової дивізії, які підписали контракти, після їх участі у війні з Україною, почали подавати рапорти з проханням розірвати контракт та направити для подальшого проходження служби в пункт постійної дислокації.
Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.
Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.
До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину, як вимушений крок в умовах війни.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.