Війна

Чому погіршується ситуація на фронті: об’єктивні і суб’єктивні фактори

Чому погіршується ситуація на фронті: об’єктивні і суб’єктивні фактори

фото: facebook Генштаб

Військам РФ вдається активно просуватися на фронті зокрема через брак фортифікацій, засилля ворожої авіації, КАБів, а також чисельну перевагу в особовому складі. Окрім того, важливими факторами є неузгодженість серед українських підрозділів, дефіцит боєприпасів та систем ППО.

Таку думку в етері “Прямого” висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Цих обставин багато. Перше – фортифікації… Вони є різні, по-різному побудовані і по-різному розташовані. Тобто бувають такі випадки, коли приходять наші військовослужбовці і кажуть, що тут не потрібні ці фортифікації, або вони просто не готові. Або ці “зуби дракона”. Як от у Покровську було таке, що вони там звалені десь по вулицях, і зараз тільки починають їх розставляти”, – зауважив Попович.

Він також наголосив, що важливими факторами для просування ворога є активне використання КАБів і чисельна перевага окупаційних військ. “Другий – це, безумовно, бомби. Тобто де є перевага в повітрі, там і на землі теж буде легше наступати. Третє – це питання чисельної переваги російської армії на певних ділянках фронту. Ну, фактично, не на певних, вона скрізь є, це чисельна перевага, де вони намагаються наступати”, – пояснює військовий оглядач.

“Також це, безумовно, проблеми з нашого боку. Це неузгодженість серед підрозділів. Це недоукомплектованість бригад, які знаходяться на передньому краї. А ці питання – це ще глибше треба копати. Це мобілізація і таке інше. Тобто, є такі об’єктивні і суб’єктивні фактори, які зумовлюють сьогодні, на превеликий жаль, те, що зараз ворог наступає”, – додав Попович.

За його словами, до цього додається хаос в управлінні, що проявляється, наприклад, у звільненні головного інспектора Міністерства оборони. При цьому журналіст Юрій Бутусов зазначає, що у ЗСУ майже не залишилося незамінених командирів, що створює стрес для військових. Є думка, що потрібно перейти від бригад до дивізій, щоб зберегти кістяк об’єднання та ефективніше комплектувати підрозділи, – вважає військовий оглядач.

“Є думка, що нам потрібно відійти від тих комплектацій ЗСУ, яка була на початку широкомасштабного вторгнення, і її укрупнити, тобто перейти до дивізій. Щоб не були бригади, а дивізії. Тобто стала структура, яка дозволяє зберігати кістяк цього об’єднання. І щоб на цей кістяк нарощувалися, скажімо так, нові люди, які там будуть доукомплектовувати ці дивізії. Тобто на сьогоднішній день вважаю, що така штатна структура була б більш відповідною, більш ефективною щодо реалій нинішньої війни”, – переконаний Попович.

На фронті також виникають проблеми з недостатнім забезпеченням засобами ППО, що дозволяє ворожим літакам діяти безкарно. Президент Зеленський заявив, що лише 10% від обіцяної допомоги США було передано Україні. Це створює зокрема дефіцит у боєприпасах та бойовій техніці.

При цьому зі слів військового оглядача, на сьогоднішній день нагальною потребою є боєприпаси артилерійські 155-го та 105-го калібрів, радянські боєприпаси, системи ППО. Важливо, щоб наші партнери пришвидшили постачання необхідного обладнання, що може суттєво вплинути на ситуацію на фронті, – наголосив Попович.

Нагадаємо, російська армія набирає швидкості у своєму поступі на сході України, захопивши минулого тижня більше територій, ніж за будь-який інший момент цього року. Це посилює тиск на американських та європейських союзників Києва з метою зміцнення його оборони. Понад 200 квадратних кілометрів додалися до території, захопленої під час виснажливого літнього наступу, що спричинило величезні втрати російських військ та техніки.

За підрахунками Bloomberg Intelligence, що ґрунтуються на змінах, зафіксованих сервісом DeepState, який ведеться спільно з Міністерством оборони України, з 6 серпня Росія захопила 1146 квадратних кілометрів території України, що приблизно на чверть більше, ніж за перші сім місяців року.

Тим часом протягом минулої доби, 1 листопада, на російсько-українському фронті зафіксовано 145 бойових зіткнень. Окупанти здійснили чотири ракетних удари та 73 авіаудари по українських позиціях, використовуючи 116 керованих авіабомб. За добу також зафіксовано 3674 обстріли, зокрема 106 із реактивних систем залпового вогню, а також 1043 дрони-камікадзе.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.