COVID-19 поширився планетою задовго до спалаху у Китаї – вчені
Фото: REUTERS
Американські дослідники встановили, що перші інфікування на коронавірус COVID-19 відбулися у США у грудні 2019 року, тобто вірус поширився планетою за кілька тижнів до того, як у Китаї зафіксували спалах хвороби.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дослідження, проведене Центрами США з контролю і профілактики захворювань.
Всього було протестовано майже 7,5 тисяч зразків донорської крові, відібраної з 13 грудня 2019 по 17 січня 2020 року, які забезпечив Червоний Хрест у США. Й антитіла виявлено в 106 зразках.
Тож результати дослідження вказують, що COVID-19 міг бути у США ще в грудні 2019 року – суттєво раніше, ніж припускали дослідники й експерти.
Дослідження показує, що в середині грудня коронавірус уже був у західній частині США. Водночас за словами вчених, досі невідомо, як саме люди інфікувалися: на місці чи під час поїздок за кордон.
Як відомо, повідомлення про “загадкову пневмонію, яка поширилася у китайському Ухані”, вперше з’явилися наприкінці грудня 2019 року. Після швидкого розповсюдження по всьому місту у наступні тижні хворобу почали фіксувати у різних куточках планети. Вперше в США її офіційно підтвердили 19 січня.
Нове дослідження дозволяє краще зрозуміти те, що коронавірус тихо циркулював по всьому світу раніше, ніж про нього стало відомо. Це твердження може відновити дискусію про те, звідки він все ж походить.
Нагадаємо, вчені Берлінського університету імені Гумбольдта довели, що коронавірус SARS-CoV-2 здатний проникати в мозок по нюховому нерву, викликаючи прямі ушкодження центральної нервової системи й небезпечні неврологічні симптоми.
Лікарі попередили, що легка форма коронавірусу, при якій, як правило, низький ризик ускладнень, може серйозно вразити серце, нирки, підшлункову залозу та інші внутрішні органи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.