Дельта-штам COVID-19 стрімко шириться Європою та США
Фото: Reuters
Усе більше випадків Дельта-штаму COVID-19 наразі фіксують у Сполучених Штатах Америки, Великій Британії, та країнах Євросоюзу. Небезпечніший штам загрожує й українцям.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України у Facebook.
Зазначається, що оскільки небезпечний варіант коронавірусу “Дельта”, який може призводити до більш тяжкого перебігу коронавірусної інфекції, усе частіше реєструють у ряді країн, там починають посилювати карантинні норми та вводити нові обмеження.
“Небезпечний штам” Дельта “загрожує українцям. У США, Великобританії, країнах ЄС реєструють все більше випадків штаму коронавірус SARS-CoV-2” Дельта “, який тягне за собою більш складний процес COVID-19. Країни починають посилювати карантинні норми і вводити нові обмеження “, – підкреслили в МОЗ.
Зазначається, що у Сполучених Штатах станом на 16 липня понад 97% людей, яких госпіталізували з COVID-19, не вакциновані.
Отож, в українському міністерстві підкреслили, що щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають важкому перебігу хвороби і рятують життя.
Нагадаємо, від початку кампанії з вакцинації населення проти COVID-19 в Україні зафіксували менше як 1% побічних ефектів після щеплення.
Раніше у Міністерстві охорони здоров’я також пояснили, чи можна вагітним вакцинуватися проти коронавірусу.
Водночас попри значну кількість COVID-вакцин, що перебувають на складі люди скаржаться, що їм відмовляють у вакцинації через відсутність препарату. Оскільки в Україні не працюють близько 40% розгорнутих пунктів вакцинації населення проти коронавірусу.
Між тим, у МОЗ повідомили, що вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech стала доступна для всіх охочих у центрах масової вакцинації. У відомстві вирішили зробити Comirnaty/Pfizer-BioNTech доступною для загалу, оскільки до кінця липня Україна отримає приблизно 1 мільйон доз цієї вакцини.
Окрім цього, в американській фармацевтичній компанії Pfizer оголосили про розроблення вакцини проти індійського штаму коронавірусу “Дельта”.
Раніше у Міністерстві охорони здоров’я пояснили, хто першим отримає американську вакцину проти коронавірусу виробництва Moderna.
Крім того, очільник МОЗ Віктор Ляшко переконує, що найближчим часом ЄС схвалить затвердить вакцину CoronaVac, якою роблять щеплення в Україні, і визнає відповідні COVID-сертифікати.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.