Демарш української делегації в ПАРЄ – це слабка позиція – Якубін
Відсутність української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи є слабкою позицією, оскільки Україна є сильною завдяки формуванню коаліції всередині ПАРЄ.
Про це в ефірі “Прямого” сказав політолог Олексій Якубін.
“Зараз виникла ситуація, коли Росія повернулась у ПАРЄ і бере участь у святкування 70-річчя створення цієї організації. Натомість Україна сама себе виключила з Парламентської асамблеї Ради Європи. Я вважаю це слабкою позицією. Я не підтримував рішення щодо демаршу, яке було прийнято Верховною радою 8-го скликання, так само я не підтримую і не підтримую стратегію, яка є зараз”, – зазначив експерт.
Також Якубін підкреслив, що українська позиція на міжнародній арені багато в чому залежить від формування коаліції всередині ПАРЄ.
“Україні потрібно було бути присутньої в ПАРЄ, оскільки ми є сильними завдяки створенню коаліції всередині Парламентської асамблеї. Однак, ми вирішили, що якщо ми ви не будемо в ПАРЄ, то всі одразу задумаються над тим, щоб виключити звідти російську делегацію. Але, судячи з голосування, у євродепутатів є консенсус з цього приводу, адже без Росії ПАРЄ багато в чому втрачає сенс свого існування”, – сказав політолог.
Читайте також: Делегація Росії у ПАРЄ влаштовує антиукраїнські пікети біля будівлі Ради Європи – Гончаренко.
Нагадаємо, у Страсбурзі стартує сесія ПАРЄ, на якій не буде української делегації.
Раніше повідомлялось, що з 30 вересня Україна може втратити будь-яке представництво в Парламентській асамблеї Ради Європи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.