Демографічна катастрофа: стало відомо, скільки в Україні залишилося населення
Населення України / фото з відкритих джерел
Міністр соціальної політики Денис Улютін назвав кількість населення України, яке проживає на підконтрольній уряду території. За його словами – це 22-25 млн людей.
Таку заяву міністр зробив під час спіклування з журналістами. “Це – катастрофа”, – зазначив Улютін.
Водночас, на думку директорки Інституту демографії та соцдосліджень НАН України Елли Лібанової, ця кількість наразі складає 29 млн людей. Рік тому, за її словами, було 30 мільйонів, проте з того часу померло близько мільйона людей. “Населення старе, є кому вмирати, нема кому народжувати, а тут додалася ще й війна”, – пояснила Лібанова.
Вона додала, що за останній рік з України виїхала невелика кількість населення. Основна хвиля була у 2022 році, у перше півріччя після початку повномасштабного вторгнення. Назад повернулося мало людей.
Раніше заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун заявив, що для збереження населення України 100 жінок репродуктивного віку мають народжувати 210-220 дітей.
Нагадаємо, згідно з даними зі звітів ЦРУ про рівень смертності та народжуваності у світі, Україна стала країною з найвищим рівнем смертності у світі та найнижчим показником народжуваності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.