Для протидії кібератакам: в Україні створять центр резервування держінформресурсів
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України в Україні створять Національний центр резервування державних інформресурсів.
Про це повідомляє Урядовий портал.
“В умовах гібридної війни вірогідність кіберзагроз та кіберінцидентів є набагато вищою, а тому питання унеможливлення або зменшення подібних ризиків є пріоритетним завданням”, – підкреслив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Відтак, резервуючи державні дані, ми убезпечимось від втрати цих даних або спроб їх отримати”, – додав Федоров.
У Держслужбі спеціального зв’язку заявили, що це буде врегульований механізм зберігання державних даних.
“Належно функціонуватиме так зване сховище для резервного зберігання всіх документів, даних державного значення. І у разі видалення або пошкодження з ресурсу можна буде відновити все необхідне”, – резюмували у відомстві.
Зазначається, що Національний центр резервування державних інформресурсів займатиметься:
– забезпеченням безперервності роботи державних інформаційних ресурсів, резервного копіювання інформації;
– забезпеченням надійного функціонування серверів, системи зберігання даних та контролю за статистичними даними роботи фізичного захисту об’єктів, системи управління та моніторингу.
Нагадаємо, Мінкульт запускає в Україні програму з виявлення фейків.
Крім того, в Україні створять електронний реєстр місця проживання.