Новини

Ефективність НАБУ можна буде оцінити лише після проведення аудиту – Яхно

Ефективність НАБУ можна буде оцінити лише після проведення аудиту – Яхно

НАБУ

Про ефективність Національного антикорупційного бюро України можна буде говорити лише після проведення аудиту. 

Таку думку в ефірі “Прямого” в ток-шоу “Ситуація” висловила політолог Олеся Яхно.

“Ефективність перевіряється кількістю справ, які доведені до суду і по яким винесені вироки. Якщо оцінювати за цим критерієм, то ми знаємо, що не так багато справ, які вела НАБУ, отримали вироки. Маю на увазі судові рішення. Питання в тому чи це провина чи не ефективність НАБУ? Про це можна буде говорити лише тоді коли буде проведений аудит роботи.

І для мене, шкода, що цей аудит попри те, що так довго обирали аудиторів, він не проведений. Мені здається, що тільки після аудиту можна сказати, де є об’єктивна складова і є проблема, яку треба коригувати, маю на увазі процесуальний кодекс, а де є недопрацювання НАБУ, тому що в суді ми досить часто зіштовхувались з тим, що не якісно були зібрані докази. Але знову ж таки чи це суб’єктивний фактор керівника, чи для цього є об’єктивні підстави, законодавчі, норми і рамки – це можна було б сказати тільки після проведення аудиту”, – розповіла Яхно.

Раніше “Прямий” повідомляв, що екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський відмовився від посади аудитора Національного антикорупційного бюро України.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.