Суспільство

Експерти спрогнозували новий спалах COVID-19 в Україні

Експерти спрогнозували новий спалах COVID-19 в Україні

Фото: Pixabay

В Україні продовжує стабілізуватись ситуації з пандемією COVID-19, проте влітку в країні можливий новий спалах захворюваності.

Так, експерти Київської школи економіки (KSE) прогнозують, що у липні-серпні поточного року в Україні можливий спалах захворюваності коронавірус.

Водночас під час брифінгу KSE експерти зауважили, що у найближчі тиждень-два в Україні не очікується істотного зростання захворюваності.

Експерти підкреслили, що ситуація із захворюваністю стабілізується, якщо говорити про кількість виявлених випадків. Проте спад захворюваності уповільнюється.

Зазначається, що середньодобова кількість летальних випадків в Україні продовжує спадати. Їх наразі 31. У Київській школі економіки підкреслили, що протягом тижня спостерігалося зростання рівня госпіталізацій у Луганській області – понад 60%.

“Кількість госпіталізацій припинила спадати та вийшла на плато. Це може бути результатом тривалих вихідних. При цьому виписки продовжують у понад 1,5 разів перевищувати госпіталізації. Кількість пацієнтів із COVID-19 скорочується на 20% за тиждень”, – заявив керівник центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко.

Крім того, експерти звернули увагу на низький рівень тестування.

“У Київській, Луганській і Хмельницькій областях знижується рівень тестування. Це дуже небезпечно у зв’язку з тим, що минулого тижня в Україні виявили штам “дельта”. У Київській і Луганській областях разом зі скороченням тестування зростає коефіцієнт виявлення”, – зазначив Ганиченко.

У відомстві зауважили, що для європейського рівня імунізації Україні необхідно втричі підвищити темпи вакцинації населення.

У KSE додають, що для того, аби вакцинувати 70% населення України, необхідно щодня щеплювати понад 225 тисяч людей. Наразі ця цифра становить в середньому близько 62 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні зменшуються темпи вакцинації проти коронавірусу першою дозу препарату.

Окрім того, вчені з’ясували, що відкладення другої дози вакцини AstraZeneca може підвищити імунітет до COVID-19.

Раніше також стало відомо, що Україна веде переговори про постачання ще двох вакцин проти коронавірусу. Переговори ведуться з двома американськими компаніями.

Крім того, головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні можуть дозволити змішувати вакцини проти коронавірусу.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.