Фільм про хлочика з Донбасу виграв премію у Нью-Йорку

Фільм про хлочика з Донбасу виграв премію у Нью-Йорку

Стрічка “Віддалений гавкіт собак” про війну на Донбасі виграла премію Cinema Eye Honors у Нью-Йорку (США). Це вже 26 нагорода фільму.

Про це йдеться в сюжеті “Прямого”.

Документальний фільм “Віддалений гакіт собак” зняв данський режисер Сімон Вільмонт. Режисер прагнув показати війну на Донбасі очима дитини. З героєм стрічки 10-річним Олегом  документаліста познайомила українська журналіста Ельвіна Сейбулаєва. Одного дня цей хлопчик сховав її від обстрілу.

“Коли почався обстріл було дуже багато людей на вулиці і в один момент всі зникли. Залишились одна дівчинка та оператор. А ми вже за звичкой просто втекли всією сім’єю. Один Олег повернувся і забрав їх до себе у підвал”, – розповідає бабуся хлопчика Олександра Рябічкіна.

Режисер фільму розповів, що шукаючи героя для своєї стрічки ставив усім дітям однакове запитання: як вони можуть описати страх.

“Одного холодного ранку я познайомився з цим хлопцем. Він задумався на секунди і розказав, що страх – це коли вони починають стріляти з іншого краю села. Тоді ніби велика рука залазить до мене в груди і стискає моє серце. З кожним вибухом бомби вона тискає його сильніше поки серце не стане зовсім маленьким і холодним. Після цього він по-дитячому засміявся, а я зрозумів, що знайшов свого героя”, – розповів Вільмонт.

Раніше “Прямий” повідомляв, що фільм данського режисера про хлопчика з Донбасу “Віддалений гавкіт собак” увійшов до короткого списку кінопремії “Оскар”. Стрічка стала однією з 15 претендентів на перемогу в номінації “Кращий документальний повнометражний фільм”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.