Стрічка новин

Готівка в минулому: українці все більше здійснюють оплату гаджетами

Готівка в минулому: українці все більше здійснюють оплату гаджетами

З початку 2019 року українці почали стрімко переходити на безконтактні та токенізовані платіжні картки. На сьогодні кожна п’ята картка в Україні – безконтактна, а за останній рік їх стало на 70 % більше.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

“На сьогодні близько 22% активних платіжних карток – це безконтактні та токенізовані (для операцій із застосуванням ґаджетів із функцією NFC, зокрема, через платіжні сервіси Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay – ред.) картки. Кількість таких карток продовжує зростати швидкими темпами: з початку 2019 року кількість безконтактних та токенізованих платіжних карток збільшилась майже на 70 % – до 6,7 млн шт. та 1,9 млн шт. відповідно”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією НБУ, безготівкові операції з використанням безконтактних та токенізованих карток разом становили 33% від загальної кількості операцій з картками у торговельній мережі та 32,8% – обсягу цих операцій.

Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за 9 місяців 2019 року зросла проти з аналогічним періодом торік на 29% (до 3 651,7 млн шт.), а їхній обсяг – на 27% (до 2 582,7 млрд грн).

Станом на 1 жовтня 2019 року загальна кількість платіжних карток в Україні зросла на 9%, якщо порівняти з початком року, і становила 64,7 млн шт. 60% від цієї кількості – це активні платіжні картки.

Нагадаємо, що з 20 грудня 2019 року Національний банк України введе в обіг монету номіналом п’ять гривень.

Раніше, що за перший квартал 2019 року обсяг безготівкових розрахунків з використанням платіжних карток в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 45% до 395,5млрд грн.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.