Новини

“Хороша новина”, цинізм та “в стилі справи Скрипаля”: як в Росії відреагували на звістку про те, що Бабченко живий

“Хороша новина”, цинізм та “в стилі справи Скрипаля”: як в Росії відреагували на звістку про те, що Бабченко живий

Російські чиновники навздогін вже кинулися коментувати новину про те, що російський журналіст Аркадій Бабченко, який покинув Росію ще у лютому 2017 року у зв’язку з погрозами на його адресу, насправді виявився живим. Інсценування вбивства у Києві вони розглядають як провокацію.

Так, голова комітету Держдуми з міжнародних справ РФ Леонід Слуцький заявив, що інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко – “брудна і цинічна провокація в стилі “справи Скрипаля”. “Нам залишається шкодувати, що громадянин РФ став частиною цієї жахливої вистави. Але те, що Бабченко живий, безумовно, дуже хороша новина. Радий за нього і його близьких”, – додав політик.

Про “цинізм” заявив і член Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ, генерал-майор ФСБ у відставці Олександр Михайлов. Заява МВС України про вбивство російського журналіста Аркадія Бабченко, а потім його “воскресіння” службою безпеки країни є вкрай цинічною акцією, яка остаточно дискредитує силові структури цієї держави, сказав Михайлов.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова взагалі вважає, що в історію з “вбивством” Аркадія Бабченко “закладений пропагандистський ефект”. “Те, що Бабченко живий, – найкраща новина. Завжди б так. Шкода, в інших випадках маскараду не вийшло”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

“Свіжої” реакції із самого Кремля поки що, станом на 19.00, нема. Однак, слід нагадати, що напередодні увечері, коли стало відомо про “вбивство” Бабченка, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі вважають верхом знову таки цинізму і русофобським струсом повітря заяви Києва про причетність РФ до цього злочину. Він зазначив, що “Україна стала небезпечним місцем для журналістів – їх вбивають, переслідують і садять в катівні за професійну діяльність”. Дивно, що щодо утримання в Росії українських політичних в’язнів, таких як Олег Сенцов, російські чини не вживають своє улюблене слово “цинізм”.

Напередодні скептицизмом і недовірою до української влади та правоохоронної системи “відзначилися”  у своїх постах у соцмережах деякі українські опозиціонери: Вбивство не розкриють, спецслужби немічні, країна приречена: як вчора Саакашвілі, Наливайченко та інші “зраду” про Бабченка розганяли. Таким чином учора окремі політики та громадські діячі скористалися приводом, щоби за звичкою звинуватити українські спецслужби та владу, які начебто допустили вбивство журналіста, у немічності, беззубості та професійній непридатності.

Зауважимо, що свої учорашні дописи зі звинуваченням українських спецслужб видалили, наприклад, Міхеїл Саакашвілі, Артем Скоропадский та Валентин Наливайченко. Мабуть “опозиціонери” зрозуміли, наскільки недоречними сьогодні виглядають їхні нещодавні наклепи на СБУ та правоохоронну систему, яка провела блискучу операцію з виявлення та затримання організаторів та “виконавця” замовного вбивства російського журналіста.

Нагадаємо, що 30 травня голова СБУ Василь Грицак повідомив про те, що що вбивство замовили російські спецслужби, а сам журналіст живий. СБУ провела спецоперацію завдяки, якій вдалося задокументувати сліди злочину Росії.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.