Інфантильне, дитяче, слабке рішення – експерт про відмову України від участі в ПАРЄ
Відмовляючись від участі в осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи Україна позбавляє себе можливості дебатувати з європейськими та російськими політиками, захищаючи свої позиції.
Про це в ефірі “Прямого” заявив експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса.
“Я не вважаю відмову від участі в ПАРЄ це правильним рішенням. Воно інфантильне, дитяче і абсолютно слабке. Замість того, щоб їхати туди і дебатувати з європейськими депутатами і росіянами, показувати їм наші можливості й сам факт того, що ми можемо дебатувати, торкатися важливих тем, дискутувати. Бо ми таким чином показуємо, що ми зацікавлені обговорювати питання Європи. Ми в Конституції закріпили наш шлях до ЄС та НАТО. Замість цього ми вирішили так образитись на всіх”, – казав експерт.
Зокрема Куса підкреслив, що нинішня позиція України щодо ПАРЄ виглядає як спроба всидіти на двох стільцях.
“Кого ми караємо таким рішенням? Я не бачу, яка нам вигода від цього. По-друге, яка кінцева мета цього так званого демаршу? Окей, ми не поїдемо, пропустимо осінню сесію. А потім зимою, наскільки я розумію, ми маємо повернутися або ні. Якщо ми повернемося, це буде виглядати трохи дивно. А що, до зими у нас зміняться принципи чи пріоритети? Тоді питання: якщо у нас настільки це принцип, червона лінія – повернення російської делегації в ПАРЄ – так давайте виходити з Ради Європи. Ми не їдемо на сесію, але деякі представники поїхали. Офіційно ми не беремо участь, але офіційно ми беремо участь в кулуарах. Як завжди, ми намагаємося всидіти на всіх стільцях”, – сказав експерт.
Читайте також: Делегація Росії у ПАРЄ влаштовує антиукраїнські пікети біля будівлі Ради Європи – Гончаренко.
Нагадаємо, у Страсбурзі стартує сесія ПАРЄ, на якій не буде української делегації.
Раніше повідомлялось, що з 30 вересня Україна може втратити будь-яке представництво в Парламентській асамблеї Ради Європи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.