Керівництво кіноакадемії Франції пішло у відставку через скандали з премією “Сезар”
Члени правління французької Академії кіномистецтва пішли у відставку в повному складі, перед вручення престижної премії “Сезар”.
Про це повідомляє RFI.
Це рішення, пов’язане, за офіційною версією, з проектом модернізації Академії.
“На знак поваги до тих, хто створював кіно в 2019 році, для відновлення спокою, а також щоб свято кіно залишився святом, виконавча рада Асоціації сприяння розвитку кіно (Академії мистецтв і технологій кінематографа) одноголосно вирішила піти у відставку. Ця колективна відставка дозволить приступити до повного оновлення (правління – ред.)”, – йдеться в офіційному пресрелізі.
Раніше, цього тижня оприлюднили відкритий лист за підписом 400 представників кінематографу, які дорікнули Академії в недостатній відкритості та демократичності.
З початку 2019 року премія “Сезар” стала причною низки скандалі: непрозорість фінансових звітів, гендерна нерівність, а також за 12 номінацій фільму “Офіцер і шпигун” засудженого за зґвалтування Романа Поланскі.
Колективна відставка 21 члена правління Академії, яка має юридичний статус асоціації, дозволить оновити її керівні інстанції. Генеральна асамблея Академії, яка включає 47 членів, зможе зібратися 28 лютого і “повністю оновити” склад правління.
Нагадаємо, минулого року премію “Сезар” за найкращий фільм отримала драма “Опіка” Ксав’є Леграна.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.