Клімкін обговорив з канцлером Австрії питання політв’язнів, санкцій та російських шпигунів
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85
Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц запевнив главу МЗС України Павла Клімкіна стосовно позиції Відня, що полягає у підтримці санкційної політики проти РФ до повного виконання нею Мінських домовленостей.
Про це повідомляє “Укрінформ”.
“Себастіан мене запевнив, що позиція Австрії з цього питання є абсолютно послідовною: спочатку – повне виконання Мінських домовленостей, і лише потім – розмова про санкції”, – сказав Клімкін.
Він також додав, що для України важливо те, яким чином Австрійське головування буде сприяти скоординованій лінії ЄС проти російської агресії.
“Ми обговорили і ситуацію на Донбасі, і в окупованому Криму. Себастіан дуже добре обізнаний і як колишній міністр закордонних справ, і як колись головуючий в ОБСЄ. Разом з ним ми їздили 2 січня минулого року на Донбас, ближче до лінії дотику. Він завжди приділяв особливу увагу ситуації в Україні”, – прокоментував міністр зустріч із Курцом.
Крім того, було обговорено питання звільнення українських політв’язнів у РФ та те, яким чином Австрія може допомогти в цьому питанні.
“Говорили про те, якими є відносини ЄС загалом і Австрії зокрема в контексті того, що Росія веде послідовну гібридну війну, у тому числі і проти Австрії, адже нещодавно тут виявили російських шпигунів. Під час зустрічі ми говорили майже про все, включаючи, зокрема, скоординовані дії щодо голосування з обрання нового керівника Інтерполу. Сьогодні все добре закінчилося”, – додав Клімкін.
Раніше “Прямий” повідомляв, що між Києвом та Вашингтоном тривають дискусії про майбутні поставки зброї.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.