Коболєв: У цьому році в Україні рекордний дохід від транзиту газу – 3 млрд доларів

Коболєв: У цьому році в Україні рекордний дохід від транзиту газу – 3 млрд доларів

Газотранспортна система України – самодостатній, фінансово-стабільний бізнес, який приносить дохід у розмірі 3 млрд доларів.

Про це в програмі “Ситуація” з Тарасом Березовцем на “Прямому” заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Українська ГТС надійна вона вимагає модернізації для покращення якості своєї роботи. Для збільшення рівня автоматизації. Але ці цифри абсолютно доступні нам. У цьому році я очікую рекордну суму, рекордний обсяг від транзиту газу – близько 3 млрд доларів США. Цей обсяг є частково досягненням піар-роботи та юридичної роботи, яку наша команда проводить у Стокгольмі, ЄС та Німеччині”, – зазначив він.

З трьох млрд доларів, за словами Коболєва, ми можемо абсолютно комфортно отримати достатню суму коштів для фінансування української ГТС.

“Західна компанія Мот МакДональд провела аудит української ГТС, яка чітко визначила мінімальну суму інвестицій для підтримання системи на тому рівні, який є наразі в нашій системі – мінімум 200-300 млн доларів на рік. Тому з точки зору окупності та самодостатності при поточних рівнях доходів – самодостатній, фінансово-стабільний бізнес”, – наголосив голова правління.

Також він підкреслив, що існує суттєва різниця в ідеології теперішньої команди НАК “Нафтогаз України” від ідеології команди Юлії Тимошенко.

“Ми не шукаємо партнерів, щоб нам позичити гроші. Ми шукаємо партнерів, щоб більше заробити і самим визначати, куди і як витрачати наші гроші. Це дуже різні ідеології. І їх не потрібно плутати. Ми хочемо збільшити транзит газу до 110 млрд куб м та заробляти 5 млрд доларів на рік”, – сказав Андрій Коболєв.

Нагадаємо, 10 листопада компанія “Нафтогаз України” підписала угоду з італійською компанією Rothschild S.p.A. про інвестиційно-банківські послуги на 3,69 млн доларів (98 млн грн).

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.