Політика

Костинський назвав можливі ризики, якщо санкції проти проросійських телеканалів не будуть обґрунтовані

Костинський назвав можливі ризики, якщо санкції проти проросійських телеканалів не будуть обґрунтовані

Правове обґрунтування рішення про запровадження санкцій проти телеканалів “112-Україна”, NewsOne та ZIK може бути неякісним.

Про це в ефірі “Прямого” сказав член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (2015-2020) Сергій Костинський.

“Володимир Зеленський або його оточення відчули кон’юнктуру, що вона змінилася. Тепер треба мислити по-іншому, і треба якимось чином уже захищати Україну, і вперше за два роки згадати, що ти відповідаєш за безпекові питання і маєш захищати Україну і в інформаційному середовищі.

Наразі Зеленський не продовжує політику Петра Порошенка, а мавпує Порошенка. Я був учасником процесів, коли ми обмежували роботу російських телеканалів. Ми готували такі рішення, які мали дуже серйозне правове обґрунтування. За весь час нашої роботи, в часи президентства Порошенка, було обмежено, здається, 86 російських телеканалів. Тепер вони не мають можливості працювати в Україні. Більше того, вони не можуть повернутися на український ринок. Обмежено російські соціальні мережі, вони також не можуть повернутися на український ринок. Вони не можуть оскаржити це рішення. Тобто ми діяли дуже фахово. Це зайняло в нас дуже багато часу, декілька років, але це було зроблено”, – сказав Костинський.

Він також припустив, що правове обґрунтування рішення РНБО може бути неякісним.

“Те, що я бачу сьогодні в рішенні РНБО, вперше за два роки президентства Зеленського, на мій погляд, тут є велика частка кон’юнктури, рішення може бути реактивним. В мене є підозра, що правове обґрунтування цього рішення може бути неякісним. Ми чули Петра Порошенка, який сказав, що, дійсно, санкції накладаються через екстремістську діяльність. І якщо це є люди, які підпали під санкції, наприклад Тарас Козак, то це означає, що мають працювати правоохоронні органи, і він має потрапити за ґрати, ув’язнений через екстремістську діяльність. Саме це передбачає накладання санкцій з боку РНБО. Тобто, якщо зроблено крок, то ми чекаємо від влади подальших дій. І тут виникає питання: а чи дійсно це рішення пророблялося настільки, що сьогодні влада може довести, що там справді є підстави для накладання санкцій”, – зауважив ексголова Нацради.

Зазначимо, що рішення про закриття телеканалів було прийняте у 2018 році за Порошенка Постановою ВР про санкції. Серед авторів були Ігор Лапін, Сергій Висоцький, Тетяна Чорновіл та інші. За постанову “Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” проголосували 4 жовтня 2018 року 229 депутатів.

Як відомо, 2 лютого Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти нардепа від ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака і контрольованих ним телеканалів каналів “112-Україна”, NewsOne, ZIK – “Новий формат”, “Аріадна ТВ”, “ТВ Вибір”, “Партнер ТВ” та “Лідер ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”, “Нові комунікації”.

Нагадаємо, Олександр Турчинов заявив, що в основі санкцій РНБО проти проросійських телеканалів лежить ініціатива проєвропейської коаліції 2018 року

Міністр культури України Олександр Ткаченко назвав телеканали проти яких ввели санкції, іноземною пропагандистською машиною.

ЗІПСОВАНЕ “СВЯТО”: ЯК ЗЕЛЕНСЬКИЙ СВОЇМИ “САНКЦІЯМИ” ПІДВИЩУЄ РЕЙТИНГ МЕДВЕДЧУКА

Володимир Зеленський заявив, що санкції проти проросійських телеканалів – це боротьба за європейські цінності.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.