Кремль винний в тому, що мінський мирний план не спрацьовує – Дикий про жорстку реакцію Заходу
Росія змусила Захід публічно визнати, що Кремль винний в тому, що мінський мирний план не спрацьовує.
Про це “Прямому” повідомив експерт з міжнародних питань Євген Дикий.
“Росія зробила величезну помилку скликавши цей Радбез ООН. Це один з прикладів такого, що називається “епікфейл”. Їм було б значно краще, якби вони цього не ініціювали. Всі розуміють, що мінський формат не працює, ніхто його виконувати не збирається. Але стоїть питання, чи буде Росія визнана винною в тому, що Мінськ не спрацював, чи Росії вдасться перекласти провину за це на Україну. І власне чому Росія переоцінила результати своєї підривної роботи на Заході? Робота велась дуже системно. Росія готувала ґрунт для того, щоб перекласти провину на Україну. Ніби то ми затримуємо Мінськ і тому ми несемо відповідальність, що від Мінська далі можна буде відмовитись”, – розповів Дикий.
За словами експерта, Росія фактично спровокувала жорстку реакцію Заходу, який чітко продемонстрував, що є повна єдність позиції Заходу. Також було продемонстровано, що Заходу вже теж дуже набрид цей конфлікт. Захід хотів би, щоб цей конфлікт не затягувався. Однак це буде досягатись не шляхом поступок агресору, а навпаки шляхом ще більшого посилення тиску на агресора і швидше за все введенням нових санкцій.
“Росія досягнула протилежного результату, ніж хотіла, і не тільки не вдалось перекласти вину на Україну, а вони змусили захід публічно відповісти, хто ж винний в тому, що мінський мирний план не спрацьовує. І ця відповідь абсолютно однозначна, винний Кремль. Продемонстровано, що Захід буде вести себе по відношенню до Росії, саме, як до держави агресора”, – наголосив Дикий.
Дикий наголосив на важливості того, що в заяві Радбезу ООН поєднанні питання Криму та Донбасу.
“Росія намагається весь час ці питання розвести, робити вигляд, що конфлікт на Сході України це щось одне, а анексія Криму це зовсім інше. В цій заяві все названо все так, як ми звикли в Україні називати, що це абсолютно однакова окупація двох шматків нашої території. Тому, можна сказати, що Росія спровокувала найкращу відповідь на яку ми могли б сподіватись”, – пояснив він.
Раніше посольство США в Україні повідомило, що Російська Федерація впродовж 4 років з моменту підписання комплексу заходів щодо виконання Мінських угод порушує ці домовленості.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.