Новини

Купівля електроенергії з Білорусі, яку протягує монобільшість – це фактично купівля російської електроенергії – Климпуш-Цинцадзе

Купівля електроенергії з Білорусі, яку протягує монобільшість  – це фактично купівля російської електроенергії – Климпуш-Цинцадзе

facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

Запропонований варіант законопроєкту “Про ринок електричної енергії” завдає шкоди національній енергетичну безпеку України.

Про це заявила народний депутат з фракції “Європейська Солідарність”, голова комітету з питань інтеграції України в Європейський Союз Івана Климпуш-Цинцадзе.

“Україна у всього західного, демократичного світу вимагає санкцій проти РФ, – а сама водночас всупереч цим санкціям почала закуповувати російську електроенергію через попередньо ухвалений закон. А сьогодні збирається через ухвалення правки до закону “Про ринок електричної енергії” дозволити закуповувати електроенергію в Білорусі”, – зауважила політик.

Народний депутат підкреслила, що електроенергія з Білорусі де-факто є російською електроенергією з атомної станції, яка збудована на російські гроші. Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Білорусь є енергодефіцитною країною.

“Найкращим захистом для нас в цьому питанні є наша інтеграція в енергетичні ринки Європейського Союзу. Про це свого часу і було домовлено. Якщо ми будемо частиною європейської енергетичної системи, то у разі, коли ворог захоче нас атакувати, – він буде атакувати не тільки нас, він буде атакувати та країни Європейського Союзу. Це буде самогубством для Путіна”, – наголосила народний депутат.

Нагадаємо, що у Міністерстві енергетики та захисту довкілля пропонують ввести підвищений тариф для громадян, які споживають понад 500 кВт-год на місяць.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.