Представник ОБСЄ надіслав Лаврову листа з вимогою звільнити Сенцова
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір направив лист міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова.
Про це повідомила прес-служба представника.
“Я закликаю російську владу переглянути справу Сенцова і негайно його відпустити. Його утримання під вартою є необгрунтованим…”, – наводить прес-служба слова представника ОБСЄ.
Дезір додав, що стурбований станом здоров’я режисера.
Крім цього, у своєму листі Лаврову представник ОБСЄ також акцентував увагу на повідомленнях, що свідчать про низку порушень під час судового розгляду у справі Сенцова, а також про те, що проти Сенцова могли бути застосовані тортури, включаючи побиття і погрози сексуального насильства.
Нагадаємо, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет благословив архієпископа Кліменту відвідати ув‘язненого Олега Сенцова.
Президент України Петро Порошенко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом питання звільнення українських політв’язнів в РФ, замах на російського журналіста Аркадія Бабченка у Києві, війну на сході України та проблему “Північного потоку-2”.
Сестра Олега Наталя Каплан у своєму виступі на мітингу #SaveOlegSentov, який проходив у Києві на Майдані Незалежності повідомила, що незаконно ув’язненому в Росії українському режисеру Олегу Сенцову, який голодує вже 20-ий день, щодня вливають глюкозу.
Раніше “Прямий” повідомляв, що 1 та 2 червня у всьому світі пройшли акції в підтримку українського політв’язня Олега Сенцова — Save Oleg Sentsov.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.