Війна

“Мы за ценой не постоим”: Кремль намагається продавити фронт до сакральної дати

“Мы за ценой не постоим”: Кремль намагається продавити фронт до сакральної дати

Фото: Генштаб

Попри те, що в окупаційного контингенту РФ починають поступово вичерпуватися ресурси, Кремль намагається продавити фронт до сакральної дати – дня виборів у США. Однак перспективи суттєвого просування окупантів видаються сумнівними.

Таку думку в етері “Прямого” висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Ситуація скрізь складна. Десь боїв більше, десь менше. Тут можна лише шкалою міряти, де їх більше, а де менше. Покровсько-Курахівський напрямок – на мій погляд, це найскладніша ситуація. Почав активізуватися Південний напрямок, Запорізький, Бердянський, як ми його раніше називали. У Часовому Ярі ворог наступає, безумовно, також у Курській області. Що ще? Торецьк. Сказати, де напруження на 9 балів з 10, а де на 8 – це було б вкрай суб’єктивно. Ворог досі зберігає ініціативу і продовжує наступати”, – зазначив Попович.

При цьому він наголошує, що основною тактикою ворога є просування піхоти під прикриттям авіації з КАБами.

“У них є перевага в піхоті, вони намацують слабке місце, десь їх встигаємо знищити, десь їм, завдяки цій кількості, вдається продавити. Вони закріплюються на якихось рубежах, у посадках чи забудові. Дві-три групи заходять, закріплюються, потім уже починається туди заливатися свіжа сила… Плюс, безумовно, використання тактичної авіації з керованими авіаційними бомбами. Це, знаєте, заміна артилерії виходить. Такі бомби достатньо затратні, але ефективні”, – пояснює військовий оглядач.

Окрім того, на його думку, Кремль намагається продавити фронт до нової сакральної для них дати – дня виборів у США, оскільки там вважають, що з Дональдом Трампом буде легше домовлятися.

“У них є маркер – це результати виборів президента США. Вони розраховують на те, що Дональд Трамп буде президентом і почне домовлятися з Москвою щодо параметрів завершення війни на умовах РФ. Зараз вони намагаються просунутися вперед і захопити якомога більше територій, щоб мати більше козирів для цих перемовин. Вони чудово розуміють, що чим більше територій вони мають, тим більше за ними залишиться. І тут утримання Курської області для нас вкрай важливо, оскільки обмінний фонд території може бути корисним під час цих перемовин”, – наголошує Попович.

Тим часом у Генеральному штабі ЗСУ оприлюднили оперативну інформацію станом на 08.00 15 жовтня 2024 року щодо російського вторгнення. Протягом минулої доби зафіксовано 198 бойових зіткнень. Найактивніше ворог наступав на Курахівському напрямку.

При цьому п’яту добу тривають спроби росіян прорвати оборону українських військ у Курській області РФ, однак Сили оборони тримаються та контратакують.

Напередодні речниця ОТУ “Луганськ” Анастасія Бобовнікова повідомила, що ЗСУ поблизу Торецька створили фортифікації, які допоможуть українським військовим зберегти свої життя та стримуватимуть російське військо у разі виходу Сил оборони з міста.

Раніше повідомлялось, що російські окупаційні війська продовжують просування в міській забудові Торецька Донецької області по вулиці Центральній, де відбуваються важкі динамічні бої.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.