Новини

Міф про “образу” України на Усика за бій у Москві запустили російські “тролі” – Антон Геращенко

Міф про “образу” України на Усика за бій у Москві запустили російські “тролі” – Антон Геращенко

Народний депутат з фракції “Народний фронт” Антон Геращенко дав інтерв’ю у програмі “Подія” на телеканалі “Прямий” про ситуацію з маршрутними перевезеннями в Україні, підвищення відповідальності за незаконне паркування та зупинку транспорту, бій українського боксера Олександра Усика у Москві, новий “референдум” на Донбасі та справу вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської.

Про ситуацію з маршрутними перевезеннями та масштабну ДТП у Житомирській області

Потрібно, щоб державні контролери, які отримують зарплатню в бюджеті, в Міністерстві інфраструктури, в державній компанії “Укртрансбезпеки”, перевіряли. Це ж дуже просто. Приїхали на автобусну зупинку маршрутки – і перевіряйте. У вас є повноваження згідно з законом. Будь ласка, покажи документ, де ти працюєш. Будь ласка, покажи, звідки ти приїхав. А ти взагалі спав чи не спав?

У нас законодавство все врегульовує. Але жадібність, з одного боку, власників, які хочуть заробити декілька тисяч гривень за інший рейс. З іншого боку, корумпованість і безпорадність державних чиновників приводить до таких трагедій. І третє – сам водій повинен був думати головою. Якщо він засинав, потрібно було сказати: вибачте, мені треба поспати. Якщо б цей водій поспав би декілька годин і виїхав би не о 9-й годині з Києва, а виїхав би о першій годині, то нічого б не було. Якщо би він був нормально оформлений, також би цього не було.

Про діяльність патрульної поліції

На сьогодні патрульні не є повністю ідеальними. Там працює 16 тисяч людей. І тому хтось з них порушує закон, і він за це відповідає, ми нікого не покриваємо. У нас нема пірамідальної системи, коли хтось на місці заробляє якісь гроші і доносить до керівництва. І ми з цією системою покінчили раз і назавжди. Ми підвищуємо професіоналізм патрульних, ми відкрили цього року академію для патрульної поліції і навчаємо ще краще наших молодих дівчат і хлопців.

І я запрошую всіх, хто хоче захищати права та інтереси громадян, – приходьте до нас. Молоді хлопці, дівчата – ми вас навчимо, і ви зможете бути корисними суспільству і отримувати при цьому зарплатню. Вона відносно маленька, для когось велика – це 10 тисяч гривень на місяць. Але давайте змінювати країну своїми діями.

Про закон щодо підвищення відповідальності за незаконне паркування та зупинку транспорту

З вересня вступає в дію новий закон, співавтором якого я є, – це закон про підвищення відповідальності за незаконне паркування та зупинку транспорту. По цьому закону, співробітники органів місцевої влади вперше отримують можливість штрафувати тих водіїв, які порушують права пішоходів і права інших учасників руху. Це не нормально, коли є вулиця, там є три полоси руху, і в порушення всіх правил, в порушення знаків, люди кидають там машини. Міська влада повинна встановлювати місця для того, щоб люди могли там залишати свої машини. Але для цього міська влада повинна мати інструмент, для того щоб тиснути на тих, хто перешкоджає водіям.

Тому повинна бути разом із комфортом, який дає автомобіль власнику, повинна бути відповідальність за те, що ви ставите свою машину там, де це не можна ставити. І це заважає громадянам. А міська влада повинна створювати умови для того, щоб вам було вигідно ставити машину за невелику платню там, де це не заважає іншим учасникам руху.

Про перемогу боксера Олександра Усика у Москві

Я радію перемозі нашого боксеру. І це добре, по-перше. По-друге, він спортсмен. І цей матч дивилися десятки мільйонів росіян, які кричать “кримнаш”, і кричать, що України не існує, і це недодержава. Але саме наш боксер – до того ж, з міста Сімферополь – він перемагає росіян і показує, що українська школа боксу міцніша, що наш хлопець сильніший. І це є об’єктивно. Тому я радію. Я думаю, зі мною радіє й Україна.

Я відслідковував сьогодні і вчора в соціальних мережах, що писали і хто як писав. Так от, я бачу, що це російські “тролі”, російська пропагандистська машина запустила цей міф про те, що в Україні є великий дискурс проти того, чому Усик поїхав до Москви, і так інше. А якщо б він не поїхав – знаєте що було би? Йому би зарахували програш. Ну що це за бред? Це все дурня. І всі, хто вважає і читає російську пропаганду, і каже, що те, що Усик поїхав до Москви, і це погано для України, – це дурня, це російський бред. Все.

Про переговори Трампа-Путіна та появу чуток щодо ймовірності проведення референдуму на Донбасі

– Агентство Bloomberg говорить, що референдум на Донбасі обговорювався між Трампом і Путіним в Гельсінкі. Що б ви сказали з цього приводу? І чи це є просто “підкидний дурак”, в якого грає з Трампом Путін, чи за цим стоїть якась інша далекоглядна історія?

Дивіться, от оригінал цієї новини на сайті агентства Bloomberg. По-перше, вона називається зовсім іншим чином, як її назвали наші ЗМІ. Наші ЗМІ написали, що Трамп обговорив з Путіним питання проведення референдуму на Донбасі з посиланням на цю новину. Ця новина взагалі має інше титрування. І там в самому тексті: нібито, з посиланням на двох російських послів, які не називаються, Путін на закритій нараді в Москві про це розповідав.

По-перше, якщо хтось з послів російських після закритої наради “зіллє” комусь інформацію, йому просто відірвуть, перепрошую, чоловічі гідності. Це по-перше. По-друге, зрозуміло, що це “злив”, якого спеціально “злили” для того, щоб у нас в Україні або в світі почали казати: ось що вони там обговорили… Я вірю тоді, коли є факти, коли є заява офіційна, що ми вважаємо “так” або ми вважаємо “ні”.

Щодо взагалі саміту Трампа та Путіна, навколо якого розвили дуже багато діяльності у нас політологи, соціологи, всі. Хочу нагадати всім наступне. Є Конституція США. Там вказано, які повноваження президента, а які повноваження Конгресу та Сенату. Так от, повноваження Трампа – у нього немає можливості без дозволу Конгресу чи Сенату, наприклад, відміняти закони. Ті санкції, які введені проти Росії за те, що вони захопили Крим, за те, що вони напали на Донбас, – вони введені законами США. Того року я був у Сенаті, коли голосувався новий пакет санкцій. Так от, за санкції проти Росії зі 100 сенаторів США – знаєте, скільки проголосували? 98 сенаторів. Як ви вважаєте, як вони будуть відноситися просто до факту того, що Трамп, можливо, обговорював відміну санкцій? То він що, наплював в очі 98 зі 100 сенаторів США і 90% конгресменів з 432?

А те, що Трамп зустрівся з Путіним – я можу сказати, що для нас це навіть краще. Знаєте чому? Тому що ще більше ненавидять всі ті, хто ненавидить Путіна. А ті, хто ненавидять Путіна, ті автоматично готові підтримувати Україну. Все. Тому хай в Америці Трамп робить більше, щоб ненавиділи Путіна. Тоді в України буде ще більша підтримка у Сенаті і Конгресі, без дозволу яких Трамп не може зробити будь-яких серйозних кроків.

– Чи приїде Путін до Трампа? Наскільки в це можна вірити, що було дійсно запрошення, і що дійсно цим запрошенням пан Путін скористається?

Мені важко прогнозувати. Якщо Трамп запросить Путіна до США – звісно, що він приїде. І це повноваження Трампа, вони є. Тобто ні Конгрес, ні Сенат не можуть цьому помішати. Але зустрітися він може з ним або в Гельсінкі, або в іншому місті. Є принципові речі: те, що Путін був виключений з “Великої вісімки”. І це для нього дуже болюче. Тому що він звик спілкуватися напряму з усіма світовими лідерами, почувати себе як світовий лідер. І тому мені кажуть люди з оточення Путіна, що саме це для нього найбільш болюче. Ні економічні санкції, ні обмеження якихось інвестицій в Росію. Це люди стерплять, олігархи і таке інше… А от це для нього дуже боляче.

Про розслідування вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської

– Ноздровська загинула. Тепер обвинуваченого в її смерті – Россошанському – загрожує довічне ув’язнення. Як там взагалі йде процес розслідування? І чи дійсно це він, і чому він це зробив? Що його спонукало до такої жорстокості?

Нагадаємо всю цю справу трагічну. Була Ірина Ноздровська. Я, до речі, був з нею знайомий. Вона була правозахисницею, і в неї загинула сестра, тому що її сестру збила автівка. Хлопець, який був за кермом, сидів у тюрмі. Вона домагалася максимального строку його ув’язнення. Йому суд дав шість чи сім років, але він повинен був вийти по амністії. Вона постійно публічно виступала щодо цієї сім’ї, щодо того, що хлопець, який збив її сестру, повинен отримати не сім, а десять років, максимальний термін, що він був “під наркотою” під час зіткнення, але не було документальних свідчень. Вона постійно звинувачувала сім’ю цього хлопця, вони такі погані.

І звісно, що батько цього хлопця, він її також ненавидів. І коли Ірина Ноздровська зникла, було багато запитань, чому це сталося, а потім знайшли її понівечене тіло, десятки ножових поранень. Постало питання – хто це зробив. Поліція досить швидко знайшла, хто це зробив. Це побутове вбивство з мотивів особистої ненависті і неприязні.

А чому зараз було змінено звинувачення. По-перше, він звинувачувався за статтею 115, частина 1 – “умисне вбивство”. Ця стаття передбачає до 15 років позбавлення волі. Прокуратура з поліцією виявили, що це вбивство було з особливою жорстокістю. Він її добивав, він наносив дуже багато поранень, він свідомо її тіло перепоховував. Тому змінили на другу частину цієї статті. І тоді суд може дати йому пожиттєве ув’язнення. Така ситуація.

Це реальна трагедія. Дві сестри загинули: від сина, який збив одну сестру, а батько вбив іншу сестру. Це реальна трагедія, і колись, можливо, хтось про це буде писати книжки або знімати фільми.

Єдине було запитання, на яке досі немає відповіді: чи допомагав хтось йому перепоховувати тіло? На сьогодні поки що слідство по цьому питанню не завершено. Далі цього батька чекає суд. І суд може дати йому дійсно пожиттєве ув’язнення за те, що він зробив. А може дати і не пожиттєве ув’язнення, якщо буде посилатися на якісь пом’якшуючі фактори.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.