Міністерство у справах ветеранів та тимчасово окупованих територій розділять
Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що відомство розділять, а майбутнє міністерство із питань реінтеграції може очолити профільний віцепрем’єр-міністр.
Про це вона розповіла в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
“Нам вдалося донести інформацію про величезний обсяг завдань, які лежать у площині всього уряду, і дати зрозуміти вищому керівництву держави, що це вимагає окремого блоку роботи окремого міністерства, можливо, яке навіть очолюватиме профільний віцепрем’єр-міністр. Але і тут у нас є розуміння того, що не слід починати знову міністерство окупованих територій, необхідно міняти парадигму і говорити про ефективну роботу міністерства реінтеграції. Наша команда узагальнює свої пропозиції, і ми їх представимо найближчим часом”, – заявила Коляда.
Вона зазначила, що питання реінтеграції “банально не поміщаються у функціонал одного, навіть об’єднаного міністерства, оскільки існує потреба в міжсекторальному співробітництві”.
“Це не означає, що ми неефективно спрацювали”, – підкреслила міністр.
За словами Коляди, зараз у відомстві проводять консультації, щоб підготуватися до цього поділу.
“Дуже важливо для нас узагальнити і передати наш досвід і напрацювання, щоб перезапустити нове міністерство з питань реінтеграції”, – зазначила міністр.
ОБ’ЄДНАННЯ МІНВЕТЕРАНІВ ІЗ МІНТОТ ПРИЗВЕДЕ ДО НІВЕЛЮВАННЯ УЧАСНИКІВ ВІЙНИ – ФРІЗ
Нагадаємо, на Підготовчому засіданні партія “Слуга народу” не дала жодного голосу за збереження комітету у справах ветеранів.
За словами першого заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко, ліквідація комітету Ради у справах ветеранів є ідеологічною помилкою нової влади.
П’ятий президент Петро Порошенко наголосив, що ініціатива “Слуги народу” щодо скорочення Комітету у справах ветеранів – це постріл у спину армії.
Раніше громадська спілка “Рух ветеранів України” закликала не ліквідовувати комітет Верховної Ради у справах ветеранів та осіб з інвалідністю та Міністерство у справах ветеранів.
На думку ветерана АТО і громадського діяча Олександра Погребиського, позиція Офісу президента і фракції “Слуга народу” стосовно Міністерства у справах ветеранів свідчить про те, що вони їх бояться.
Раніше Фріз заявляла, що нова влада не зацікавлена у належному захисті та соціальній підтримці ветеранів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.