Новини

Миру в Україні немає, так званий обмін “всіх на всіх” не відбувся – європейський дипломат

Миру в Україні немає, так званий обмін “всіх на всіх” не відбувся – європейський дипломат

Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки Юріс Пойкаанс вважає, що процес інтеграції окупованих територій можна буде розпочати лише після вирішення питання безпеки.

Таку думку дипломат висловив в інтерв’ю “Главкому”.

За словами латвійського посла, на Донбасі дотепер гинуть українські захисники. “Були певні сподівання на “Нормандський формат”. Але сьогодні ми бачимо, що миру немає,  так званий обмін “всіх на всіх” не відбувся”, – наголосив Пойкаанс.

Дипломат зазначив, що, звичайно, на Донбасі за останні три роки відбулися зміни на краще. “Вперше на Донбас я приїхав у 2017 році. Зараз з’явилося більше ресторанів, люди гуляють вулицями. Якщо порівняти Краматорськ, Слов’янськ з іншими центрами України, то я не бачу великої різниці. І це дуже добре, проте для багатьох жителів Донбасу війна є великою трагедією. І напевно, багато хто не відчуває міцного зв’язку з Україною”, – говорить Пойкаанс.

Посол стверджує, що на Донбасі “люди розгублені, і там немає такого, що 100% за Україну чи 100% за Росію”. “Тому мені здається, що український уряд повинен підтримати Донбас, вкладати кошти в інфраструктуру, щоб люди, котрі приїжджають з того боку, відчували різницю. Звісно, це не гарантує швидкого результату. Подивіться на приклад двох Корей – Північна та Південна, або ще донедавна двох Німеччин. Німеччина об’єдналася тридцять років тому, але різниця є між жителями східної та західної частини, там до сих пір тривають інтеграційні процеси”, – навів приклад дипломат.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що найближчим часом стане відома дата нового обміну полоненими, яких утримують на окупованому Донбасі.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.