На дороги України виїхав “автобус-привид” від Нацполіції: вражаючі фото
Національна поліція випустила на дороги України “некерований автобус-примару” в пошуках найкращого водія. Мета проекту – звернути увагу на проблему безпеки на дорогах і важливість дотримання правил дорожнього руху.
Про це повідомляється на сайті Нацполіції.
Зазначається, що запуск “автобуса-примари” є другим етапом соцпроекту Керуй, який стартував у 2017 році за підтримки Консультативної місії Євросоюзу.
“Автобус спеціально обладнаний таким чином, щоб створювалося враження, ніби за кермом нікого немає”, – йдеться в повідомленні.
Глава Патрульної поліції Олександр Фацевич зазначив, що за допомогою такого проекту правоохоронці хочуть звернутися до всіх учасників дорожнього руху з проханням бути відповідальними і дотримуватися правил дорожнього руху.
“Цей автобус буде подорожувати містами країни для того, щоб показати, що іноді водії бувають безвідповідальними. Якщо людина сіла за кермо або просто йде уздовж дороги, вона має думати про наслідки її дій. Ми вважаємо, що покарання, як штрафи, повинні бути останнім важелем впливу на водія”, – зазначив Фацевич.

За його словами, з початку року на дорогах України сталося понад 122 тисяч ДТП і майже 20 тисяч з них – з потерпілими. При цьому кількість аварій за рік зменшилася на 10%. Також з початку року поліція виявила понад 800 тисяч фактів перевищення встановлених обмежень швидкості руху і 94,5 тисячі фактів керування транспортом у стані сп’яніння.

Раніше “Прямий” повідомляв, що в Естонії автоінспекція з метою знизити кількість випадків перевищення швидкості на дорозі виписує традиційний штраф, а ще видає картку донора органів.
Нагадаємо, що в Україні з 8 жовтня 2018 року в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення патрульні поліцейські почнуть використовувати засоби для контролю за дотриманням водіями встановлених швидкісних режимів – пристрої вимірювання швидкості TruCam.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.