На Хмельниччині поліція сім годин протримала членів виборчої комісії у відділку
На Хмельниччині членів дільничної виборчої комісії 7 годин протримали у відділку поліції. Про це повідомляє “Репортер”.
29 липня до поліції звернулась жінка з інформацією про те, що на виборчій дільниці з сейфу зірвали печатку і, можливо, відкрили сам сейф, з якого, як підозрювала заявниця, могли зникнути важливі документи.
Поліція приїхала за викликом, проте зіткнулась з перешкодою. Голова окружної виборчої комісії разом з секретарем повезли протоколи до Києва в ЦВК. Без них оглянути сейф поліцейські не могли. Втім, це і не знадобилось, адже всього за годину-півтори до дільниці приїхали кілька поліцейських авто з Хмельницького. Тут були криміналісти, слідчі, спецпризначенці. Очолив групу сам начальник Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області Максим Віконцький. Обласне керівництво відразу відсторонило місцевих колег від слідчих дій.
На дільниці кримінали зняли відбитки пальців з сейфу, який був зачинений. Трьох членів дільничної комісії викликали в місцеве відділення поліції. Їм не повідомили про підозру та навіть про причини затримання. Тримали їх у відділку сім годин. Після опівночі їх всіх відпустили.
Члени комісії розповідають, що у відділку поліції на них тиснули та вимагали зізнань.
О другій ночі на дільницю приїхала секретар виборчої комісії з ключами від сейфу. Сейф у присутності поліції відкрили і встановили, що нічого не зникло. Жодних пояснень затриманим членам ОВК не надали.
Раніше “Прямий” писав про судову тяганину через вибори у 119 ОВК на Львівщині. Там 22 липня стало відомо, що за попереднім підрахунком голосів у 119 окрузі переміг Михайло Бондар. Проте його конкурент від “Слуги народу” поразку визнавати не захотів і вимагав в ОВК перерахувати голоси. Кавецький не зміг навести доказів порушення виборчого законодавства на окрузі, тож частину скарг йому повернули. Разом з тим, деякі скарги були задоволені. Так, виборчі комісії перерахували голоси на трьох дільницях.
Кавецького в його прагненні перерахувати голоси підтримали четверо інших кандидатів. А от кандидат від “Голосу” відмовився підписувати скаргу та визнав перемогу Михайла Бондара.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.