Війна

На Херсонщині рівень води впав на 20 см – ОВА

На Херсонщині рівень води впав на 20 см – ОВА

Фото: Reuters

Зранку 9 червня очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що рівень води в області впав на 20 см, затоплено 3 624 будинки 32 населених пунктів.

Про це стало відомо з його telegram.

“По оперативній інформації: на правобережжі вода тримається на відмітці 5,38 см, по Херсону – 5,35 см, вже бачимо, що за ніч вода спала на 20 см”, – сказав він.

Прокудін додав, що попередньо станом на ранок 9 червня відомо про затоплення 3 624 домівок у 32 населених пунктах Херсонщини.

“На ранок евакуювали 2 352, евакуйовано близько 550 тварин”, – додав голова ОВА.

Окрім цього, він також закликав херсонців, які проживають у зоні підтоплення негайно виїжджати звідти.

Нагадаємо, через падіння рівня води у Каховському водосховищі виникла загроза для безпеки Запорізької АЕС, чиї реактори охолоджуються водою з цієї водойми, однак поки що немає “безпосереднього ризику для ядерної безпеки”.

Як відомо, вночі проти 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію. В Укргідроенерго заявили, що ГЕС не підлягає відновленню. При цьому неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Каховська ГЕС забезпечувала річне регулювання стоку Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України і навігацію від Херсона до Запоріжжя. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл.

Натомість війська РФ 8 червня відкрили вогонь по Херсону в той час, коли у ньому триває евакуація місцевих жителів через затоплення, спричинене підривом росіянами Каховської ГЕС.

До слова, в УПЦ МП заявили, що підрив армією РФ Каховської ГЕС нібито може бути “покаранням за виселення московського патріархату з Лаври”, а події в Україні зчинив “диявол”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.