Війна

На Херсонщині зафіксували зменшення рівня води

На Херсонщині зафіксували зменшення рівня води

Фото: Reuters

У Херсонській області зафіксували зменшення рівня води. За останню ніч вода спала на 20 см.

Про це повідомляє очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в Telegram.

Він зазначив, що на правому березі Херсонської області вода тримається на рівні 5,38 метра, у Херсоні – 5,35 метра. Проте рівень води поступово починає зменшуватися.

“Вже бачимо, що на 20 см за ніч вода впала. Попередньо станом на сьогоднішній ранок затоплено 3624 домівки у 32 населених пунктах Херсонщини. На ранок евакуювали 2352 людини, рятуємо і друзів менших – евакуйовано близько 550 тварин”, – заявив Прокудін.

Очільник області закликав жителів з підтоплених районів евакуюватися, оскільки залишатися там небезпечно.

При цьому Херсонська ОВА закликає волонтерів з човнами, які планували допомогти з рятувальною операцією, не їхати до Херсона через безпекову ситуацію.

“За необхідності ми окремо повідомимо, якщо буде потреба в такій допомозі! Нині достатньо сил, щоб рятувати людей та тварин із затоплених територій”, – йдеться у повідомленні.

Херсонська ОВА сформувала алгоритм дій для людей, які хочуть допомогти – з ним можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, через падіння рівня води у Каховському водосховищі виникла загроза для безпеки Запорізької АЕС, чиї реактори охолоджуються водою з цієї водойми, однак поки що немає “безпосереднього ризику для ядерної безпеки”.

Як відомо, вночі проти 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію. В Укргідроенерго заявили, що ГЕС не підлягає відновленню. При цьому неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Каховська ГЕС забезпечувала річне регулювання стоку Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України і навігацію від Херсона до Запоріжжя. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл.

Тим часом Служба безпеки перехопила телефонну розмову двох окупантів, з якої стало відомо, що загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби й влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави.

Крім того, війська РФ 8 червня відкрили вогонь по Херсону в той час, коли у ньому триває евакуація місцевих жителів через затоплення, спричинене підривом росіянами Каховської ГЕС.

Водночас очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що через підрив Каховської ГЕС в Мар’янському Зеленодольської громади стався масовий мор риби, загинуло понад 850 кілограмів риби.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.