На Херсонщині зафіксували зменшення рівня води
Фото: Reuters
У Херсонській області зафіксували зменшення рівня води. За останню ніч вода спала на 20 см.
Про це повідомляє очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в Telegram.
Нагадаємо, через падіння рівня води у Каховському водосховищі виникла загроза для безпеки Запорізької АЕС, чиї реактори охолоджуються водою з цієї водойми, однак поки що немає “безпосереднього ризику для ядерної безпеки”.
Як відомо, вночі проти 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію. В Укргідроенерго заявили, що ГЕС не підлягає відновленню. При цьому неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
Каховська ГЕС забезпечувала річне регулювання стоку Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України і навігацію від Херсона до Запоріжжя. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл.
Тим часом Служба безпеки перехопила телефонну розмову двох окупантів, з якої стало відомо, що загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби й влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави.
Крім того, війська РФ 8 червня відкрили вогонь по Херсону в той час, коли у ньому триває евакуація місцевих жителів через затоплення, спричинене підривом росіянами Каховської ГЕС.
Водночас очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що через підрив Каховської ГЕС в Мар’янському Зеленодольської громади стався масовий мор риби, загинуло понад 850 кілограмів риби.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.