Набув чинності закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату
В Україні набув чинності закон № 2598-VIII про передачу Андріївської церкви в користування Вселенському патріархатові.
Андріївську церкву передадуть в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій за умови, що Вселенський патріархат дотримуватиметься законодавства про охорону культурної спадщини. Сама будова залишиться в державній власності.
Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому президентський законопроект № 9208, за допомогою якого схвалила передачу Андріївської церкви Вселенського Патріархату для проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій. Сама будова при цьому залишиться у державній власності. “За” з другого разу проголосували 237 народних депутатів (спочатку – 216 голосів). У той же день документ був підписаний спікером Андрієм Парубієм.
Президент України Петро Порошенко заявив, що передача Андріївської церкви Константинополю – ще один крок до отримання Томосу про автокефалію.
У музеї “Андріївська церква” повідомили, як зміниться статус будівлі після передання Константинопольському патріархату.
Раніше УАПЦ виступила за передання Андріївської церкви у Києві Вселенському патріарху.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.