Суспільство

Набув чинності закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату

Набув чинності закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату

В Україні набув чинності закон № 2598-VIII про передачу Андріївської церкви в користування Вселенському патріархатові.

Андріївську церкву передадуть в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій за умови, що Вселенський патріархат дотримуватиметься законодавства про охорону культурної спадщини. Сама будова залишиться в державній власності.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому президентський законопроект № 9208, за допомогою якого схвалила передачу Андріївської церкви Вселенського Патріархату для проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій. Сама будова при цьому залишиться у державній власності. “За” з другого разу проголосували 237 народних депутатів (спочатку – 216 голосів). У той же день документ був підписаний спікером Андрієм Парубієм.

Президент України Петро Порошенко заявив, що передача Андріївської церкви Константинополю – ще один крок до отримання Томосу про автокефалію.

У музеї “Андріївська церква” повідомили, як зміниться статус будівлі після передання Константинопольському патріархату.

Раніше УАПЦ виступила за передання Андріївської церкви у Києві Вселенському патріарху.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.