Суспільство

Нардеп розповіла, чому власники “євроблях” не зможуть просто легалізувати свій автомобіль

Нардеп розповіла, чому власники “євроблях” не зможуть просто легалізувати свій автомобіль

Власники “євроблях”, які зареєстровані на іноземні фірми не зможуть просто легалізувати свій автомобіль.

Про це на “Прямому” у ток-шоу “Прямий ефір” розповіла позафракційний народний депутат Вікторія Пташник.

“Якщо пам’ятаєте, у нас колись діяв продаж авто, фактично деякі власники робили, видаючи генеральну довіреність. Ми розуміємо, що право власності не переходило. І той, хто лишався власником і давав генеральну довіреність, він фактично міг в будь-який момент цю довіреність відкликати. І це був величезний ризик того, хто купував за генеральною довіреністю. Тут ситуація дуже схожа. Тому що деякі авто були ввезені, а власником лишилися литовські фірми, польські фірми, і так вони й лишаються. Для того щоб легалізувати своє авто, ти маєш перевести на себе право власності. А щоб перевести право власності, очевидно, треба поїхати або звернутися до тих фірм, які завозили ці автомобілі. Тому я думаю, що ті, хто якраз на цьому бізнес робив, вони дещо ввели наших громадян… Брали з громадян якісь додаткові кошти. Вони громадян України ввели в оману.

Тому що наразі власники – литовські і польські фірми. Для того щоб скористатися законом… А ми не можемо інших норм прописати, бо власники інші. Ми ж не будемо регулювати це для польської фірми чи для литовської фірми. Тобі потрібне право власності перевести на себе. І як будуть цю проблему українські громадяни, яких ввели в оману, вирішувати – я не знаю”, – сказала вона.

Нагадаємо, у Комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради триває робота над законопроектами щодо розмитнення автівок на єврономерах.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.