Нардеп розповіла, чому власники “євроблях” не зможуть просто легалізувати свій автомобіль
Власники “євроблях”, які зареєстровані на іноземні фірми не зможуть просто легалізувати свій автомобіль.
Про це на “Прямому” у ток-шоу “Прямий ефір” розповіла позафракційний народний депутат Вікторія Пташник.
“Якщо пам’ятаєте, у нас колись діяв продаж авто, фактично деякі власники робили, видаючи генеральну довіреність. Ми розуміємо, що право власності не переходило. І той, хто лишався власником і давав генеральну довіреність, він фактично міг в будь-який момент цю довіреність відкликати. І це був величезний ризик того, хто купував за генеральною довіреністю. Тут ситуація дуже схожа. Тому що деякі авто були ввезені, а власником лишилися литовські фірми, польські фірми, і так вони й лишаються. Для того щоб легалізувати своє авто, ти маєш перевести на себе право власності. А щоб перевести право власності, очевидно, треба поїхати або звернутися до тих фірм, які завозили ці автомобілі. Тому я думаю, що ті, хто якраз на цьому бізнес робив, вони дещо ввели наших громадян… Брали з громадян якісь додаткові кошти. Вони громадян України ввели в оману.
Тому що наразі власники – литовські і польські фірми. Для того щоб скористатися законом… А ми не можемо інших норм прописати, бо власники інші. Ми ж не будемо регулювати це для польської фірми чи для литовської фірми. Тобі потрібне право власності перевести на себе. І як будуть цю проблему українські громадяни, яких ввели в оману, вирішувати – я не знаю”, – сказала вона.
Нагадаємо, у Комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради триває робота над законопроектами щодо розмитнення автівок на єврономерах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.