Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
Насправді Україна купує у Білорусі російську електроенергію – Безсмертний
Білорусь повністю знаходиться під контролем Росії, і коли Україна купує білоруську електроенергію, то вона фактично співпрацює з окупантом.
Про це в ефірі “Прямого” заявив дипломат та представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську (2015-2016, 2019) Роман Безсмертний.
“В той час, коли я працював послом в Білорусі, то Україна експортувала не тільки в Білорусь, а й в балтійські держави електроенергію. Україна і зараз має надлишок електроенергії”, – заявив Безсмертний.
Він зауважив, що всі домовленості з Білоруссю ґрунтуються на корупційних схемах.
“За імпортом з Білорусі і за заявами про ймовірність, можливість закупівлі газу з Росії, стоїть ні що інше, як корупційні схеми. І це навіть не потрібно аналізувати. І нинішній цей спалах розмов про тарифи – це лягає в ту ж саму лузу”, – підкреслив дипломат.
“Нагадую, Білорусь – це сателіт Росії. Господарем білоруської енергосистеми є РАО “ЄЕС”. Так само як нафтопереробної і постачальної – “Газпром”. Питання – в кого ми купуємо електроенергію? Ми купуємо у тих же самих росіян”, – наголосив Роман Безсмертний.
За його словами після провалу проєкту “Північний потік-2” Росія вирішила будувати корупційні схеми в Україні.
“Тому це просто блудослів’я навколо одного: як затягнути Україну знову під російське ярмо. І найгірше те, що провалився “Північний потік”, і давайте знайдемо в Україні тих, хто… Не дивлячись на те, що там загальмовано, що Росія включає? Знову шукає тут “корупціїдів”, яких легко підсадити на цю голку”, – зауважив колишній представник України в ТКГ.
Нагадаємо, Петро Порошенко закликав владу припинити корупційні схеми енергопостачання з Білорусі та Росії.
Гончаренко заявив, що європейські партнери обурюються тим, що влада України повертається до енергетичної співпраці з Росією.
Як відомо, раніше Україна почала імпорт електроенергії з білоруської АЕС.