НАТО зміцнить свої позиції в Ла-Манші через загрозу з боку Росії
Фото: Рixabay
НАТО збирається зміцнювати свої позиції в регіоні Північного моря і Ла-Маншу, щоб бути готовою відбити загрозу з Росії. Відповідні положення містяться в домовленості, підписаній 7 листопада, головами військово-морських сил Німеччини, Великобританії, Франції, Бельгії та Нідерландів в Гамбурзі.
Про це повідомляє DW.
У документі закріплена мета – розвивати військову співпрацю вищеназваних держав-членів Північноатлантичного альянсу в рамках консультативного органу НАТО – Channel Committee (CHANCOM).
Цей комітет був створений за часів холодної війни в структурі Головного командування об’єднаних збройних сил НАТО в зоні протоки Ла-Манш для того, щоб гарантувати безпеку шляхів постачання європейських союзників з боку США.
У заяві наголошується, що за минулі роки стратегічна ситуація в Європі змінилася. Окремі держави і недержавні актори все частіше ставлять існуючий міжнародний порядок перед новими викликами.
“Їхні дії спрямовані на те, щоб послабити взаємну підтримку наших демократичних суспільств”, – йдеться в документі.
Нагадаємо, що 4 листопада на литовському полігоні Пабраде починаються міжнародні навчання “Залізний вовк-2019″ за участю чотирьох тисяч військовослужбовців з Литви і десяти країн-союзників.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.