Націоналісти, які захоплюються дивізією СС “Галичина”, схожі на тих, хто прославляє Сталіна та червону армію – В’ятрович
Ïðåäñåäàòåëü Óêðàèíñêîãî èíñòèòóòà íàöèîíàëüíîé ïàìÿòè Âëàäèìèð Âÿòðîâè÷ âî âðåìÿ ïðåçåíòàöèè ïðîåêòà "Âîèíû. Èñòîðèÿ óêðàèíñêîãî âîéñêà", â Êèåâå, 28 ÿíâàðÿ 2016 ã. Â ýòîò äåíü â Êèåâå ïðåäñòàâèëè ïðîåêò "Âîèíû. Èñòîðèÿ óêðàèíñêîãî âîéñêà". Â ðàìêàõ ïðîåêòà ñîçäàí êîìïëåêò èç 24 ïîñòåðîâ îá èñòîðèè óêðàèíñêîé àðìèè îò Êèåâñêîé Ðóñè äî íàøèõ äíåé. Ôîòî Íóæíåíêî Ñåðãåé / ÓÍÈÀÍ
Дивізію СС “Галичина” створила окупаційна німецька влада, яка вбивала та саджала до в’язниць українських націоналістів.
Про це в ефірі “Прямого” в програмі “Ситуація” з Тарасом Березовцем сказав директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
“Мене дивує позиція деяких українців, які вважають створення дивізії СС “Галичина” має відзначатись як свято у нашій країні. Ще більше дивує, що ті українці вважають себе українськими націоналістами та забувають справжню історію другої світової війни, суть якої полягала в тому, що СС “Галичина” створювалась німецькою окупаційною владою у 1943 році, яка на той момент вже встигла вбити тисячі українських націоналістів, які намагалися у 1941 році творити Українську державу, ув’язнили на той момент керівництво Української держави – Ярослава Стецька та Степана Бандеру, яка вбила Олену Телігу та багатьох інших українських націоналістів в Бабиному Яру”, – наголошує історик.
Створення цієї дивізії було лише бажанням мобілізувати український людський ресурс для боротьби на фронтах, коли ситуація складалась не на користь Німеччини.
“Є різні мотиви тих людей, які вступали до дивізії, але в будь-якому випадку не має підстав говорити, що ця подія варта святкування. Насправді, українців було мобілізовано на боротьбу за інтереси, які були далекі від України. Більш того, українців було мобілізовано на боротьбу з іншими українцями. Наприклад, під Бродами, українці з СС “Галичина” вбивали українців з червоної армії. Одні та другі йшли з різними мотивами. Одні вважали, що боряться за незалежну Україну, інші думали, що звільняють Україну від нацистів. Але одні та другі були обмануті”, – підкреслив він.
На думку В’ятровича – це яскравий приклад трагедії українців у Другій світовій війні.
“Через це мене дивують українські націоналісти, які вважають це приводом для якихось відзначень. Вони відображають певний рівень національної меншовартості. Дуже схожі на людей, які захоплюються Сталіним та червоною армією. Навіть їхні аргументи дуже схожі. Ми бачимо приклад, як люди позбавившись одного господаря, намагаються шукати якогось іншого. Насправді, про дивізію “Галичина” – треба говорити, українців, які в ній воювали – потрібно згадувати. Але робити з них приклад абсолютно не доречно”, – додав В’ятрович.
Нагадаємо, польський президент Анджей Дуда звинуватив українців у геноцидів поляків у 1944 році.
Також в ефірі “Прямого” Володимир В’ятрович висловив думку, що святкування 9 травня – це зумисна політика режиму Путіна.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.