Нацрада не зможе серйозно покарати NewsOne – у регуляторі пояснили причину
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не зможе серйозно покарати телеканал “NewsOne” за організацію анонсованого на 12 липня телемосту з російським пропагандистським каналом “Россия-24”.
Такий висновок можна зробити зі слів заступниці голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Уляни Фещук у ефірі “Прямого”.
“В першу чергу я вважаю, що на сьогоднішній день такі телемости неприпустимі, і вони тільки розпалюють ворожнечу всередині нашого суспільства. Крім того можливість такого телемосту напряму суперчить рішенню Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року”, – сказала Фещук.
Вона нагадала, що щодо більшості російських телеканалів, які вважаються пропагандистськими, застосовані обмежувальні санкції. Крім того Нацрада обмежила можливість ретрансляції біля 80 російських телеканалів на території України.
“Національній раді на пряму законом про телебачення та радіомовлення заборонено втручатися в редакційну політику телеканалів. І ми можемо реагувати лише за фактом виходу якогось матеріалу в ефір і аналізувати його відповідно”, – додала Фещук.
Вона також нагадала, що 9 липня буде скликано позачергове засідання Нацради з питань телебачення та радіомовлення для того, щоб ще раз нагадати ліцензіатам про вимоги норм закону і застереження щодо можливих порушень. Що стосується кримінального провадження Генеральної прокуратури стосовно телеканалу NewsOne, вона зауважила, що для Нацради це не є додатковою підставою проведення перевірки..
“Моніторинг телеканалів відбувається постійно, і записи зберігаються у Національній раді. Кримінальне провадження для нас не є додатковою підставою для проведення будь-яких перевірок. Тобто фактично ми реагуємо тільки на ті матеріали, які є. Тому це кримінальне провадження – це справа прокуратури. І думаю, що вони приймуть відповідні рішення в межах своєї компетенції. Тобто для нас це не є додатковою підставою для проведення перевірки, але за результатами моніторингу того, що виходить в ефір”, – завершила Фещук.
Нагадаємо, телеканал Newsone повідомив про скасування “телемосту” с російським каналом “Россия-24”.
У Службі безпеки України відреагували на анонсоване 07 липня 2019 року керівником російських державних телерадіоорганізацій ВДТРК та МІА “Россия сегодня” Дмитром Кисельовим проведення 12.07.2019 в ефірах російського телеканалу “Росія” і українського каналу “NewsOne” телемарафону “Надо поговорить. Им”.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав Службу безпеки України негайно відреагувати на брутальне порушення законів країни телеканалом “NewsOne”, який заявив про намір влаштувати телеміст з російським телеканалом “Россия-24” 12 липня.
Телеканалу “NewsOne” через влаштування телемосту з каналом “Россия-24” загрожують попередження, штрафи і втрата ліцензії.
Голова делегації України в ПАРЄ Володимир Арʼєв написав у Facebook, що влаштовувати розмову з Російською Федерацією можна лише після того, як РФ поверне Україні окуповані Крим та Донбас.
Політолог Сергій Таран заявив, якщо дати можливість провести телеміст між каналами “Россия-24” та “NewsOne”, то це може призвести до повного демонтажу української державності крок за кроком.
Раніше перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко виступила проти телемосту телеканалу NewsOne з “Россия-24”, назвавши останній рупором ненависті до України.
“Європейська Солідарність” заявила, що анонсований “телеміст” за участю забороненого в Україні пропагандистського телеканалу та одного з українських каналів, який входить в медіа-групу Віктора Медведчука, – це серйозний виклик усій інформаційній безпеці України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.