Війна

Найбільше перекидання за пів року: РФ виводить бойову техніку з Криму на Сумщину

Найбільше перекидання за пів року: РФ виводить бойову техніку з Криму на Сумщину

Фото: російські ЗМІ

Керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко повідомив, що з окупованого Криму та Херсонщини через Маріуполь і Новоазовськ росіяни здійснили найбільше перекидання техніки за останні пів року. 

Про це він написав у Telegram.

Зазначається, що зафіксовано колону з понад 40 вантажівок, новими САУ та зенітним комплексом. Уся техніка рухається до Курської області, ймовірно — для посилення угруповань на Сумському напрямку.

За словами Андрющенка, в ніч із 8 на 9 червня окупаційні війська здійснили найбільше переміщення бронетехніки та живої сили з Кримського та херсонського напрямків за весь час повномасштабного вторгнення.

“Це перша операція такого масштабу з самого початку війни. Особливо дивує наявність нових САУ, які раніше не фіксувалися на цьому напрямку”, — зазначив Андрющенко.

За наданими даними, через тимчасово окупований Маріуполь у напрямку Новоазовська та далі в бік російського Таганрога проїхала велика військова колона:

  • понад 10 самохідних артилерійських установок (САУ) у стані “з конвеєра”;
  • щонайменше 40 вантажівок з особовим складом та боєкомплектом;
  • одна система протиповітряної оборони.

Надалі колона завантажується на залізницю і, за розвідданими Центру, прямує до Курської області, звідки, ймовірно, буде перекинута ближче до кордону з Україною на Сумщині.

Особливу увагу експертів привернуло тактичне маркування — “трикутник у трикутнику”, яке було на багатьох одиницях техніки.

“Це може свідчити про окреме ударне угруповання, сформоване спеціально для північного плацдарму”, — припускають аналітики.

Поки достеменно невідомо, з якою метою Росія перекидає “нову” техніку саме з Криму, де тривалий час вона виконувала функцію глибокого тилу. Водночас Центр відстежує ситуацію і заявляє, що масштаб переміщення – безпрецедентний для останніх місяців війни.

Раніше стало відомо, що російська армія станом на 8 червня окупувала Локню на Сумщині та просунулася в Кіндрашівці і Яблунівці.

Нагадаємо, війська російської армії окупували один населений пункт у Сумській області.

Як повідомлялося, російські окупанти захопили населені пункти Романівка та Троїцьке, а також просунулися в районі Рідкодуба.

До слова, за квітень 2025 року російська армія окупувала 175 квадратних кілометрів українських територій.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.