Німеччина повернула Україні грамоту київського митрополита часів Мазепи
Німеччина повернула Україні грамоту 1708 року, видану Петром І митрополиту Йоасафу Кроковському щодо поставлення його на Київську метрополію.
Про це повідомляє “Укрінформ“.
Церемонія відбулася в четвер в архіві Міністерства закордонних справ ФРН за участі посла України в ФРН Андрія Мельника, статссекретаря МЗС Німеччини Вальтера Лінднера, істориків та дипломатів.
“Те, що документ повертається в Україну саме сьогодні має велике історичне, культурне та політичне значення”, – розповіла агентству доктор історичних наук Наталія Сінкевич, яка власне й виявила, що грамота, що зберігалася в Університеті Тюбінга, є оригіналом, а не копією, як вважали раніше.
Як свідчить спільне дослідження Наталії Сінкевич та Тетяни Себти, у грамоті підкреслювалося перебування київського митрополита під владою московського патріарха: “А йому, богомольцеві нашому, преосвященному Йоасафові, митрополитові київському й галицькому, і Малої Росії, і після нього будучим митрополитам київським з усім причтом духовним малоросійського народу бути надалі під благословенням і в послуху святійшому та всеблаженнійшому московського й усієї Росії, і всіх північних країн патріарха навіки невідступно згідного з його обітницею, яку він учинив із підписом своєї руки при поставленні його на престол київських митрополитів у соборній та апостольській церкві Пресвятої Владичиці нашої Богородиці чесного і славного її Успіння, не відлучаючись під благословення й поради вселенських патріархів”.
Також слідкуйте за“Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.