Нобелівську премію миру отримав прем’єр Ефіопії
Нобелівську премію миру цього року вручили прем’єр-міністру Ефіопії Абій Ахмеду Алі за досягнення миру з Еритреєю після 20 років конфронтації.
Про це йдеться у Twitter премії.
Влітку 2018 року лідери Ефіопії та Еритреї підписали декларацію, яка проголошує, що “стан війни, який існував між двома країнами, закінчився”. Так завершився один із найкривавіших міждержавних конфліктів у Африці.
Нобелівський комітет відзначив, що Абій Ахмед Алі ініціював важливі реформи, які дають багатьом громадянам надію на краще життя та світле майбутнє. Прем’єр Ефіопії сприяв примиренню, солідарності та соціальній справедливості.
Історія конфлікту
Еритрея – колишня італійська колонія, яку в 1941 році звільнили від італійських військ британці. 1952 року вони передали її до складу Ефіопії.
На території Еритреї не припинялася партизанська війна проти ефіопського уряду, і в 1993 році, після поразки ефіопського комуністичного режиму, країна отримала незалежність.
Незабаром відносини двох країн зіпсувалися, що було ударом по ефіопській економіці – місцеві підприємства вели торгівлю через еритрейські порти.
В травні 1998 року Еритрея розпочала війну проти Ефіопії за спірні території в прикордонному регіоні Бадме.
Активні бої у регіоні тривали понад два роки, до червня 2000 року, й забрали десятки тисяч життів з обох країн. Еритрейський президент Ісайяс Афеверкі визнав загибель 19 тисяч еритрейських солдат під час війни. Згідно з оцінками International Crisis Group, кількість жертв з обох сторін становила 70-100 тисяч людей.
Раніше “Прямий” писав, що у шведській столиці Стокгольмі вручили Нобелівські премії з літератури за 2018 та 2019 роки.
Раніше повідомлялось, що Нобелівську премію з хімії отримали американець Джоу Гуденаф, британець Стенлі Віттенгема та японець Акіра Йошіно за винайднення літієво-іонних батарей.
Нобелівську премію у галузі фізики цьогоріч розділили між канадським фізиком Джеймсом Піблсом та дослідницьким тандемом швейцарських науковців Мішеля Мері та Дід’є Квелозу.
Нагадаємо, американець Вільям Келін-молодший, британець серу Пітер Дж. Редкліфф та швед Грег Семенз отримали Нобелівську премію у галузі медицини та фізіології за досілдження адаптації клітин до перепадів кисню.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.