Новий парламент виконуватиме лише декоративну роль – Таран
Нова Верховна Рада буде найслабшою за всю історію України, тому що роль парламенту буде зменшена.
Про це в ефірі “Прямого” в ток-шоу “Ехо України” розповів політолог Сергій Таран.
“Вже очевидно, що цей парламент буде найслабший за всю історію України. Тому що роль парламенту, як тої гілки влади, яка балансує вплив президента, буде зменшена. Ця Верховна Рада буде мати надзвичайно низький вплив. Єдина надія, що буде потужна опозиція. Їх буде дві. Буде “Європейська Солідарність”, як з одного боку ідеологічною опозицією. Буде і протилежність “Опозиційна платформа – за життя”, яка тягнутиме в Росію. Тому, я думаю, що ці ідеологічні опозиції будуть вирізнятись посеред цієї сірості”, – розповів Таран.
Він зазначив, що Верховна Рада буде мати достатньо слабкий вплив в суспільстві.
“Ми де-факто побачимо таку напівмонархічну республіку, буде така квазі монархічна республіка, де парламент матиме декоративну роль. Щось подібне було на зорі української незалежності, ще коли парламент радянської України мав таких самих представників, то робітників, то вчителів і вони там сиділи. Наявність тої Верховної Ради УРСР мала показати, що є парламент, але всі рішення ухвалювались в центральному комітеті компартії. Так само цей парламент – він буде виконувати свою декоративну роль, а всі рішення будуть ухвалюватись або на Банковій, або в тому приміщені куди переїде Зеленський”, – додав політолог.
Нагадаємо, народний депутат Сергій Висоцький вважає, що створення монокоаліції у Верховній Раді “Слугою народу” і фактична узурпація влади у країні у підсумку торкнеться кожного громадянина, а не лише представників опозиції.
Раніше у Міністерстві закордонних справ Російської Федерації прокоментували підсумки парламентських виборів в Україні – їх названо “голосуванням надії”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.