Новини

Звільнення одеських терористів свідчить про підготовку до обміну полоненими – Олексій Гончаренко

Звільнення одеських терористів свідчить про підготовку до обміну полоненими – Олексій Гончаренко

Звільнення низки фігурантів одеських резонансних кримінальних справ свідчить про підготовку до обміну полоненими.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу “Прямий” народний депутат від фракції БПП Олексій Гончаренко.

“Саме так воно і є. І враховуючи, що частина тих, кого будуть звільняти для того, щоб обміняти, планували моє вбивство. Навіть не зважаючи на це я безумовно це підтримую. Ми маємо визволити наших з полону. Це та робота яку дуже багато часу здійснював дипломатичний фронт на чолі з президентом. Я дуже очікую того моменту, коли нам повернуть наших”, – сказав він.

За словами депутата, враховуючи те, що ми знаходимось у стані війни, а Путін тримає наших у полоні, то це звичайно, єдине можливе рішення.

“Україна цього довго домагалася і Путіна примусили на це піти”, – додав він.

Раніше стало відомо, Одеський суд скасував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно фігуранта у “справі 2 травня”, росіянина Євгена Мефьодова, якого мають обміняти на українських військовополонених.

Також, напередодні Малиновський суд Одеси звільнив прямо із зали засідань, 4 ветеранів війни в Афганістані, яких звинувачують у спробі створення так званої “Одеської народної республіки”, і замаху на вбивство народного депутата Олексія Гончаренко. Серед них на обмін йде колишній депутат місьради Олександр Луценко та Ігор Махіненко, двоє інших залишаються в Одесі під домашнім арештом.

Крім того, 13 грудня Приморський суд також скасував запобіжний захід Семену Бойцову, який  підозрюється в замаху на одеського євромайданівця. Також звільниили Максима Генка, звинуваченого в підпалах банкоматів в 2014 році та Володимира Дорогокупця, який за версією слідства мав в Росї пройти навчання в диверсійній справі, після чого повернутися до Одеси для організації сепаратиського підпілля.

Також будуть передані Олексій та Олена Власенки, яких підозрювали в передачі противнику інформації про військові перевезення на одеській залізниці.

Нагажаємо, 14 грудня, президент Росії Володимир Путін під час щорічної прес-конференції в Москві заявив, що Україна та представники угруповань “ДНР” та “ЛНР” мають провести обмін полоненими до новорічних та різдвяних свят.

Як заявив екс-народний депутат Тарас Чорновіл у програмі “Ситуація” з Тарасом Березовцем, теоретично українські полонені можуть повернутися додому до Нового року. “Проте, що твориться в голові у диктатора не знає ніхто. У нього може бути просто барський жест – віддасть полонених, але не всіх. Росія завжди мусить мати заручників для того, щоб торгуватися. Вони розуміють наскільки це жорсткий тиск на Україну та українську владу. Бо для нас людське життя безцінне”, – зазначив він.

Нагадаємо, за словами віце-спікера Верховної Ради, члена гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Ірини Геращенко, українська сторона зробила всі необхідні пропозиції для того, щоб розблокувати звільнення заручників: на минулій зустрічі в Мінську була підтверджена готовність усіх сторін здійснити таке звільнення до новорічних і різдвяних свят.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.