Політика

Окрім Вітренка на посаду міністра енергетики розглядають Геруса і Семінського – Скороход

Окрім Вітренка на посаду міністра енергетики розглядають Геруса і Семінського – Скороход

Фото: facebook

На посаду міністра енергетики України, крім Юрія Вітренка, розглядають голову енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса і заступника голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олега Семінського.

Про це в ефірі “Прямого” заявила народна депутатка депутатської групи “За майбутнє”, член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анна Скороход.

“Якщо назбирають голоси – буде успішною (третя спроба висування на посаду міністра енергетики – ред.). Якщо пан Вітренко зможе з усіма домовитися – буде успішною. Якщо не зможе, то третє фіаско буде феєричним… Я не знаю, як у 40-мільйонній країні, в якій офіційно два мільйони безробітних, не можна знайти достойну кандидатуру на цю посаду. Щобільше, ми всі знаємо, що є і багато професіоналів в цій сфері, в сфері енергетики”, – сказала Скороход.

Вона зауважила, що нікого іншого комітет на цю посаду не розглядав, бо ніяких інших кандидатур не подавали, а на це має право тільки монобільшість Зеленського. Проте, за її словами, альтернативного кандидата на цю посаду досі немає.

Народна депутатка розповіла, що раніше Андрій Герус також “мітив” на посаду віцепрем’єра і міністра енергетики.

“Я знаю, що розглядалося таке питання, що якщо не буде Вітренка, то можливі кандидатури Семінського і Геруса”, – додала Скороход. І зауважила, що голосувати за них не має наміру.

Нагадаємо, у четвер, 28 січня, Верховна рада України знову відмовилася призначити новим міністром енергетики Юрія Вітренка. За нього проголосували лише 204 парламентарії при 226 мінімально необхідних.

Раніше в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував експорт газу з Росії, як варіант зниження ціни на блакитне паливо.

Нагадаємо, уряд планує запровадити держрегулювання ціни на газ на період карантину.

Крім цього, Шмигаль анонсував перевірку газопостачальників з найвищими тарифами.

Напередодні на Вінниччині пройшли чотири акції протесту проти підвищення тарифів на енергоносії – у Жмеринці, Гайсині, Тульчині та Брацлаві містяни блокували автодороги.

Нагадаємо, “Європейська Солідарність” пропонує сім мільярдів з Офісу Зеленського та силовиків спрямувати на субсидії.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram