Пакистан пригрозив Індії війною: у чому причина
Фото: REUTERS/Mohsin Raza
Міністр оборони Пакистану Хаваджа Мохаммад Асіф заявив, що країна оголосить війну Індії, якщо Нью-Делі обмежить доступ значної частини пакистанського населення до питної води. За його словами, Ісламабад також готовий вдатися до бойових дій, якщо Індія використовуватиме водні ресурси як інструмент тиску.
Про це повідомляє телеканал NDTV.
За словами Хаваджі Мохаммада Асіфа, водні ресурси є складовою національної безпеки Пакистану, тому будь-які дії, що поставлять під загрозу забезпечення країни водою, можуть стати підставою для початку війни.
“Щойно ми зіткнемося із загрозою нашій національній безпеці, а водні ресурси є її частиною, ми розпочнемо війну проти Індії. Безумовно”, – сказав міністр оборони Пакистану Хаваджа Мохаммад Асіф.
Він також заявив, що Пакистан розгляне можливість бойових дій, якщо з’являться докази того, що Індія діє “з тривожною швидкістю” для порушення водопостачання країни та має намір використати воду як зброю.
Такі заяви пролунали після рішення Нью-Делі у квітні минулого року в односторонньому порядку призупинити дію Договору щодо вод Інду 1960 року. Індія ухвалила це рішення у відповідь на теракт у місті Пахалгам, внаслідок якого загинули 26 людей.
Індійська влада поклала відповідальність за напад на Пакистан, назвавши його спонсором тероризму, та заявила, що дія договору залишатиметься призупиненою, доки Ісламабад не ліквідує свою транскордонну терористичну інфраструктуру.
Згідно з Договором щодо вод Інду, Пакистан отримував майже 80% вод басейну річки Інд. Ці ресурси забезпечували питною водою та водою для господарських потреб близько третини населення країни, насамперед сільськогосподарський сектор.
Нагадаємо, що 27 лютого Пакистан завдав масованих ударів по Афганістану, зокрема по Кабулу та провінціях Кандагар, Пактія і Нангаргар. Атаковано військові об’єкти та позиції руху “Талібан”.
Згодом стало відомо, що напруга на кордоні між Пакистаном та Афганістаном знову зросла. Пакистанські військові завдали авіаударів по території сусідньої країни, заявивши про ліквідацію десятків бойовиків. Водночас афганська сторона повідомляє про жертви серед цивільного населення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.