Передача справи у суд зробить неможливим покарання замовників вбивства – адвокат Гандзюк
Передача до суду справи проти виконавців нападу на активістку Катерину Гандзюк у її нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників убивства.
Про це у коментарі “Громадському” сказала адвокат Гандзюк Євгенія Закревська.
“Я хочу наголосити, що станом принаймні на вчора, цим виконавцям не було змінено підозру і не було додано ознаку замовності. Другий момент: якщо справу по виконавцях передадуть в суд, то з чого і де будуть брати докази, яким чином використають ці докази в провадженні СБУ, яка шукає замовників”, – заявила Закревська.
Адвокат пояснила, що в разі відсутності ознаки замовності в провадженні поліції щодо виконавців буде неможливо притягнути до відповідальності замовників, яких розшукують в межах іншого провадження — відкритого Службою безпеки.
“Вони не можуть бути двічі підозрюваними, чи двічі обвинуваченими. Вони можуть обвинувачуватися тільки один раз”, – зазначила Закревська.
За її словами, адвокати Гандзюк раніше направили клопотання про об’єднання цих справ до прокуратури Херсонської області і до Генпрокуратури.
“Якщо це не буде зроблено, то я не бачу судової перспективи притягнення замовника до відповідальності. Просто передати справу по виконавцях до суду – це просто унеможливити в подальшому притягнення замовника”, – наголосила адвокат.
Закревська зауважила, що прокуратура Херсонщини уже відмовила в об’єднанні цих проваджень, від Генпрокуратури відповідь ще не надійшла.
Нагадаємо, вчора, 4 листопада стало відомо про те, що померла радниця міського голови Херсона, активістка Катерина Гандзюк.
Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження відносно нападу на Катерину Гандзюк, про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник міністра закордонних справ України Зорян Шкіряк. “Тепер воно буде розслідуватися за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 ККУ “Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб””, – повідомив Шкіряк.
У ГПУ тим часом відзвітували про хід розслідування справи. За фактом замаху на вбивство ГУ Нацполіції в Херсонській області було відкрито кримінальне провадження. Правоохоронцями встановлено 5 осіб, які об’єктивно підозрюються в організації та здійсненні злочину та всім судом було обрано запобіжні заходи. “Наразі під вартою перебувають С.Торбін та М.Грабчук, іншим, у зв’язку із співпрацею зі слідством, суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Наразі у цьому кримінальному провадженні триває досудове розслідування, під час якого було: допитано 367 осіб; призначено та проведено 21 експертизу, проведено 9 обшуків та 26 оглядів“, – йдеться у повідомленні. Крім того, центральним управління СБ України проводиться досудове розслідування за фактом визначення замовника вказаного злочину. У зв’язку з цим, 28 жовтня С.Торбіна із Херсонсього СІЗО, для проведення слідчих дій, направили до центрального управління СБУ в м. Київ.
Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронні органи якнайшвидше знайти вбивць активістки Катерини Гандзюк.
Міністр міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав до відповідальності та наголосив на необхідності змін, який так прагнула активістка Катерина Гандзюк.
Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан висловив співчуття Україні з приводу смерті радниці міського голови Херсона, активістки Катерини Гандзюк. “Дуже засмучений звісткою про смерть неймовірно мужньої Катерини Гандзюк. Напади на громадських активістів неприйнятні. Винні в цьому жахливому злочині повинні бути притягнуті до відповідальності. Мої співчуття її родині і друзям”, – наголосив він.
Нагадаємо, керівник справами Херсонського міськвиконкому Катерина Гандзюк, після замаху на її життя, перенесла 11 операцій з видалення змертвілих тканин та пересаджування шкіри. Сірчана кислота обпекла 40% тіла жінки.
23 серпня суд обрав запобіжний захід останньому підозрюваному у нападі на активістку Катерину Гандзюк у Херсоні.
Раніше “Прямий” повідомляв, що у серпні на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк було здійснено напад, жінку облили сірчаною кислотою.
Підозрюваних у нападі на Катерину Гандзюк арештували.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.