Новини

Перехід на українську мову навчання: вчителів російськомовних шкіл перепідготують

Перехід на українську мову навчання: вчителів російськомовних шкіл перепідготують

Учителі російськомовних шкіл пройдуть курси підвищення кваліфікації в рамках підготовки до переходу на українську мову викладання.

Про це повідомила міністр освіти і науки України Ганна Новосад, передає “Інтерфакс“.

“Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п’ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою”, – повідомила Новосад в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

На уточнювальне запитання, чи не буде у дітей, особливо в старших класах, проблем із вивченням предметів зі специфічною термінологією через різкий перехід із російської на українську мову, міністр зазначила, що буде певний адаптаційний період, а за результатами першого року можна подивитися, як це відбувається і, можливо, відкоригувати навчальні програми.

“Нам нині насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови”, – наголосила вона.

Що стосується того, чому Україна для російської мови не відстрочила перехідний період імплементації мовної статті закону “Про освіту” до 2023 року, як для мов Європейського Союзу, Новосад зазначила, що насамперед це було аргументовано близькістю мов. За словами міністра, для дітей, що навчаються російською мовою, вивчити українську та вчитися нею значно легше, ніж для дітей, які, наприклад, вчаться угорською мовою, оскільки російська та українська мова належать до однієї мовної групи і в російськомовному середовищі українська мова так чи інакше завжди є.

“Це середовище, в якому українську мову чують. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним”, – упевнена міністр.

Також міністр освіти й науки Ганна Новосад анонсувала створення в Україні реєстру учнів закладів середньої освіти та реєстру вчителів.

Нагадаємо, що 16 січня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон України “Про повну загальну середню освіту”, який визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.