“Північний потік-2” це пам’ятник руйнування нинішньою владою проукраїнської коаліції – Порошенко
Добудова російського газопроводу “Північний потік-2” – це пам’ятник руйнування проукраїнської коаліції.
Про це під час погоджувальної ради заявив лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий президент України Петро Порошенко.
“Вчора агентство Deutsche Welle оголосило про завершення будівництва “Північного потоку-2″. Це, на жаль, пам’ятник розхитування проукраїнської коаліції, яка була створена у 2014 році”, – зауважив Порошенко.
Він наголосив, що через претензії нинішньої влади то до Меркель, то до Макрона, то до Байдена і загравання з Путіним світ втрачає мотивацію підтримки України.
Нагадаємо, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення за скаргою компанії-оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Зазначається, що компанія-оператор має бути незалежною від “Газпрому”.
Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
Щодо питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.
Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.
Водночас Угорщина погодила довгостроковий контракт з Російською Федерацією на постачання природного газу в обхід України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.