Думки

Плюси та мінуси Курського наступу: чи варто робити висновки

Плюси та мінуси Курського наступу: чи варто робити висновки

Курська офензива ЗСУ.

1. Вчорашній виступ Путіна продемонстрував його розгубленість. Фактично це був великий пук. Тобто, українська операція явно стала несподіваною для ворога.

На щастя, на Банковій обійшлися від анонсів Подоляка та оголошення напрямку, як при контрнаступі 2023 року.

Плюс.

2. ЗСУ працює добре, молодці. Все дуже схоже на звільнення Харківщини-2023.

Це викликає ейфорію в українському суспільстві, стомленому негативними новинами з часів зняття Залужного. Головне не перейти межу піару.

Плюс.

3. Події деморалізують російську публіку. Путін виявляється не всемогутнім.

Це дуже схоже на вʼєтнамський “Наступ Тет” 1968 року. Хоч Вʼєтконг і не досяг перемоги на полі бою, але американське суспільство усвідомило, що перемога фактично не можлива.

З цього почалися переговори про мир.

Плюс.

4. Наша офензива уже відтягнула контингенти російських угрупувань, які готувалися наступати на Харків з-під Куп’янська і в районі Охтирки. Почалося перекидування російського стратегічного резерву.

Це жирний плюс.

5. На захопленій території нема жодного міста. Суджа – 7 тисяч, селище, все решта — села.

Оборону при неминучому контрударі росіян буде тримати важко.

Хвилює, чи зможемо грамотно вийти й закрити український кордон? Щоб не повторився Вовчанськ, а тим більше Кринки.

Знак питання.

6. В будь-якому разі ми самі збільшили лінію бойового зіткнення на 170 (Харків-Суми), а може і на 320 (Харків — Глухів) кілометрів.

В умовах нестачі усіх ресурсів для оборони українського Донбасу — це мінус.

Робити висновки рано. Тим більше ми не знаємо ні задуму, ні цілі операції.

Тому. Усім, хто на полі бою — удачі й сил. Штабним — мудрості. Україні — оптимізму.

Нагадаємо, російське Міноборони заявило, що українські війська атакували армію РФ у Курській області. Також повідомляється, що атака почалася о 8 ранку 6 серпня. Удар припав на позиції “підрозділів прикриття державного кордону Російської Федерації в районах населених пунктів Ніколаєво-Дар’їне та Олешня Курської області, що безпосередньо межують з російсько-українським кордоном”.

Станом на ранок 7 серпня ЗСУ зайняли в регіоні 11 населених пунктів і просунулися вглиб російської території приблизно на 15 км. Ширина клину оцінюється в 10-11 км. Зокрема, як стверджують російські пропагандисти, українські війська захопили у Курській області газовимірювальну станцію “Суджа”, через яку здійснюється транзит російського газу в Європу. Згодом російські “військкори” підтвердили втрату ще декількох населених пунктів.

Водночас в Офісі президента заявили, що Україна атакувала Курську область, щоб посилити свої позиції на майбутніх переговорах з Росією. Речник Оперативно-тактичного угруповання військ “Харків” Віталій Саранцев інформує, що російські окупаційні війська продовжують ротацію на Харківщині, події в Курській області РФ не вплинули на кількісний склад ворога на цьому напрямку.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.