Польща вимагає від Німеччини щорічні виплати жертвам нацизму
Фото: facebook Ministerstwo Obrony Narodowej
Уряд Польщі запропонував Німеччині запровадити щорічні виплати для жертв нацистських переслідувань, однак Берлін відмовився підтримати цю ініціативу. Йдеться про значно скромнішу пропозицію, ніж попередні вимоги Варшави щодо репарацій за злочини Другої світової війни.
Про це повідомляють журналісти Der Spiegel.
За інформацією журналістів, польський уряд запропонував Німеччині відмовитися від дискусії про масштабні репарації та натомість запровадити щорічні гуманітарні виплати для людей, які пережили нацистські переслідування.
Ініціатива передбачала виплату 10 тис. злотих на рік кожному постраждалому. За оцінками, на початковому етапі така програма охопила б майже 50 тис. людей, а її вартість для німецького бюджету становила б близько 100 млн євро на перший рік.
Як зазначають журналісти, нова стратегія уряду Дональда Туска суттєво відрізнялася від позиції попередньої польської влади, яка вимагала від Берліна репарації у розмірі 1,3 трлн євро. Натомість нинішня пропозиція була зосереджена виключно на адресній підтримці живих жертв нацистських переслідувань.
Водночас федеральний уряд Німеччини вперше офіційно відмовив Польщі у реалізації цієї ініціативи. За оцінкою журналістів Der Spiegel, це фактично означає провал нової, значно м’якшої стратегії Варшави щодо врегулювання питання компенсацій за злочини Другої світової війни.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.