Суспільство

Порошенко підписав закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату

Порошенко підписав закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату

Президент України Петро Порошенка 7 листопада підписав закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату. Відповідні дані містяться на сайт Верховної Ради.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому президентський законопроект № 9208, за допомогою якого схвалила передачу Андріївської церкви Вселенського Патріархату для проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій. Сама будова при цьому залишиться у державній власності. “За” з другого разу проголосували 237 народних депутатів (спочатку – 216 голосів). У той же день документ був підписаний спікером Андрієм Парубієм.

Андріївську церкву передадуть у безоплатне постійне користування Вселенського Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій з умовою, що Вселенський Патріархат буде дотримуватися законодавства про охорону культурної спадщини. При цьому передача будівлі в користування тягне за собою виключення її з переліку нерухомих об’єктів культурної спадщини заповідника “Софія Київська”.

Президент України Петро Порошенко заявив, що передача Андріївської церкви Константинополю – ще один крок до отримання Томосу про автокефалію.

У музеї “Андріївська церква” повідомили, як зміниться статус будівлі після передання Константинопольському патріархату.

Раніше УАПЦ виступила за передання Андріївської церкви у Києві Вселенському патріарху.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.