Порошенко у 2014-му поїхав на саміт ЄС без запрошення, щоб добитись санкцій проти Росії
Фото: eurosolidarity.org
Україна має бути першим номером у порядку денному всіх міжнародних подій, які цими днями відбуватимуться в Європі.
Про це п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко заявив під час виступу на Молодіжному Київському Безпековому Форумі, присвяченому вступу України до НАТО.
Порошенко вперше розповів, як у 2014 році без запрошення приїхав у Брюссель і добився від тодішніх очільників країн Євросоюзу першої підтримки для України.
“2014 рік. Червень місяць. Жахлива ситуація з війною. Жахлива ситуація в банківській сфері, фінансовій, в економічній сфері. Гібридна війна, застосування проти нас ембарго, застосування до нас енергетичної блокади. Мало хто пам’ятає, що в той час ще й діяли міжнародні санкції проти України. Україні заборонялося продавати зброю, надавати кредити. І в цих умовах я їду на саміт ЄС. Таємницю розкрию – без запрошення. Так само у них – “родинне коло”. Доїжджаю до Брюсселя. Замовляємо зустріч, заходимо на необхідний поверх, де проходить це засідання саміту, і прошу – повідомте, що президент України тут. Біля входу зустрічаю президента Франції Олланда, який щойно зробив найпотужніший тоді крок – скасував контракт з росіянами на постачання вертолітоносців “Містраль”. Ангелу Меркель, Камерона, Помпео, Баррозу. І вони заходять туди та з голосу кажуть: “президент України хоче поінформувати членів саміту ЄС про поточну ситуацію”. Після мого годинного брифінгу керівників держав, глав урядів у них не було вже ніякого іншого вибору. Закінчилося це тим, що в той день були запроваджені санкції проти РФ”, – нагадав Петро Порошенко.
“Я твердо переконаний, що і зараз ситуація настільки критична, що ми маємо діяти рішуче й ефективно. Сьогодні відкривається саміт Великої сімки. Вже в понеділок, через три дні відбудеться саміт НАТО. На жаль, туди Україну не запросили й України там немає. Наступного дня – саміт Європейський Союз – США. 16 червня у Женеві доленосна зустріч Байдена і Путіна. Я б дуже хотів, щоб перед цією зустріччю відбулася зустріч Байдена і Зеленського. Попри внутрішні проблеми, зіткнення, на переслідування опозиції – я публічно і непублічно закликав наших партнерів зі США все-таки цю зустріч організувати. Бо вона не для Зеленського, вона для України”, – говорить Порошенко.
“Що об’єднує саміт G7, саміт ЄС-США, саміт НАТО і зустріч з Путіним? Через всі чотири події ключовою червоною стрічкою проходить тема України. Україна має бути першим пунктом в порядку денному всіх зустрічей. Захист українського суверенітету, територіальної цілісності, незалежності, ефективності санкцій та різноманіття інструментів, які цивілізований світ буде використовувати для того, щоб підвищити ціну, яку Росія платить і заплатить у випадку продовження агресії проти нашої держави. Чи важливо це для України? Абсолютно. Чи потрібно президентові України брати участь в цих дискусіях? 100%”, – наголосив лідер “Європейської Солідарності”.
“Наша команда запровадила принцип “Нічого про Україну без України”. І зараз він руйнується. Мені особливо болісно спостерігати, як за останні два роки Україну винесло на узбіччя світових політичних процесів – через некомпетентність, дилетантство, хаос і дипломатичну бездарність української влади. МЗС, дипломати та працівники посольств відсунуті від цих процесів. Все вирішується якимось дивним шляхом – після таємних консультацій Єрмака, Козака, Суркова і всіх цих решти. Через свою непрофесійність Банкова задоволена роллю статиста і спостерігача”, – констатує Петро Порошенко.
П’ятий президент закликав українське суспільство до проактивної позиції. “Ніхто і ніщо Україну й українців не зупинить тоді, коли ми йдемо в атаку. Нам треба об’єднатися, демократичним силам. І в цьому об’єднані врятувати Україну”, – резюмує Порошенко.
Нагадаємо, раніше п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко написав у Facebook, що 4 роки тому історичне рішення Ради міністрів ЄС про візову лібералізацію для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і “шенгену” нарешті набуло чинності, відкривши українцям двері в Європу.
Як відомо, за три роки безвізового режиму з Євросоюзом громадяни України здійснили 49 мільйонів поїздок до країни ЄС.
БЕЗВІЗ – ЦЕ СИМВОЛ ДОВІРИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОСОЮЗОМ – ПОРОШЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ПОСЛОМ ЄС МААСІКАСОМ
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.